Як фотографувати текст.

Людям, часто працюють з документами, часом доводиться фотографувати текст з підручників, книг та іншої друкованої літератури. Для того щоб фотографії вийшли вдалими і текст легко розпізнав, необхідно правильно налаштувати фотоапарат і дотримуватися декількох нескладних правил зйомки.
Вам знадобиться
  • фотоапарат з мінімальним розміром матриці в 2 мільйони пікселів, змінним фокусуванням, оптичним зумом, можливістю відключення фотоспалахи і об'єктивом з оптичною стабілізацією
Інструкція
1
Переконайтеся, що сторінка, яку ви бажаєте сфотографувати, повністю займає кадр - не виходить за його межі і не залишає білих полів. Цього можна досягти, видаливши фотоапарат в середньому на 50 сантиметрів від паперу з текст ом. При цьому на фотографованим текст е не повинно бути тіней або відблисків. Розгладьте всі нерівності на папері, наприклад, корінці книги або куточки у газетної сторінки.
2
Розташуйте фотоапарат прямо по центру текст а так, щоб об'єктив був паралельний папері. Фотоапарат повинен бути максимально віддалений від текст а, тому буде потрібно збільшити зум до найбільшої величини. Щоб камера не сіпалася при зйомці, краще розташувати її на штативі.
3
Вимкніть фотоспалах, щоб уникнути утворення відблисків на знімку. Якщо це можливо, постарайтеся фотографувати текст при денному природному освітленні. Якщо такої можливості немає, підсвічувати документ з двох сторін. Лампи розташуйте на рівні столу, а не зверху аркуша паперу з текст ом. Розкрийте в цьому випадку діафрагму на більшу відстань. Виберете найбільшу чутливість матриці, тобто показника ISO. Використовуйте стабілізатор зображення. Це необхідно для того, щоб білі і чорні відтінки не зливалися на підсумковому знімку. Бажано використовувати ручне фокусування для того, щоб кадр вийшов чітким.
4
Налаштуйте автоспуск. Краще використовувати автоспуск, що дасть можливість уникнути тремтіння камери під час натискання на кнопку. Якщо функції автоспуску в фотоапараті немає, натискайте на кнопку плавно, без ривків і різких рухів. В іншому випадку всі налаштування фокусування і стабілізації зіб'ються.
5
Зробіть знімок текст а. Подивіться, що вийшло. При некоректному підсумковому зображенні повторіть процедуру.
Зверніть увагу
Не поспішайте і здійснюйте зйомку спокійно, тоді кадри з текстом вийдуть чіткими та пропозиції будуть легко розпізнаваними спеціальними програмами.