Як визначити сторони світу в квартирі без компаса. Як визначити де схід у квартирі.

Ситуації в житті трапляються різні, і буває, що сторони світу необхідно швиденько визначити, при цьому навіть не виходячи з квартири. Як же діяти в такому випадку, якщо у вас відсутній компас? Перш за все, не впадайте у відчай і постарайтеся вийти з ситуації, скориставшись абсолютно простими, але від того не менш дотепними способами.
Інструкція
1
Перше, що спадає на думку, звернутися до сусідів. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то цілком можливо, що ваші сусіди, що живуть тут більш тривалий час, знають, де тут південь, а де - північ і з задоволенням вам про це розкажуть.
2
Якщо ви хочете визначити сторони світу, перебуваючи в своїй квартирі, власними силами, то просто поспостерігайте, де і як встає щоранку сонце. З будь-якого вікна на будь-якій стороні це можна визначити хоча б приблизно. Відповідно, якщо перед очима у вас буде південь, то по праву руку виявиться захід, по ліву - схід, а ззаду - північ. Однак це трохи не точний розрахунок, адже сонце перебуває в постійному русі. А що робити, якщо потрібна точна інформація?
3
Якщо до ваших послуг доступна всесвітня мережа, то визначити сторони світу можна за допомогою інтернету. Для цього знайдіть карту власного міста, куди потрібно внести свою адресу. Після отримання роздруківки з власним будинком, на якій завжди вказані сторони світу, виглянувши у вікно, зорієнтуватися можна дуже просто.
4
Ще один спосіб - за допомогою звичайних механічних годинників зі стрілками. Такий спосіб годиться, тільки якщо день досить сонячний. Отже, прицілюється годинниковою стрілкою прямо на сонці, і поділіть кут між цією стрілкою і цифрою 1, якщо це зима, і 2 - якщо це літо. Ця бісектриса і буде вказувати прямо на південь.
5
Якщо вам терміново необхідно визначити, де яка сторона світла, вночі, то це можна зробити, поглянувши на зоряне небо з балкона. Якщо вам вдасться розшукати Полярну зірку, то врахуйте, що вона сяє на півночі. Знайти цю зірку нескладно: для початку необхідно розшукати в небі сузір'я Великої Ведмедиці. Далі проводимо умовну пряму лінію, що проходить через дві крайні зірки Великої Ведмедиці. На цій умовній прямій п'ять разів відзначимо таку ж відстань, як і відстань між останніми двома зірками. Саме там і буде сяяти Полярна зірка. Встаньте до неї обличчям: справа буде схід, а ліворуч буде захід.
Зірки споконвіку заворожували людини і полонили його розум. Але пройшли ті часи, коли за правду про зірок спалювали на вогнищах. Сьогодні світ відкритий для нових знань, готовий пізнавати і підкорювати космічні простори з міріадами зоряних світил. Професія астронома оповита ореолом казковості і фантастичності, але що заважає вам стати астрономом для себе? Зірки світять всім однаково, і ви цілком можете знайти на небі і свою зірку . Як це зробити, є багато способів.
Інструкція
1
Купуйте телескоп - звичайно, не такий величезний і багатофункціональний як в обсерваторіях, але ідеально підходить для спостереження за зірками в домашніх умовах. Такий пристрій полегшить пошук будь-якого світила.
2
Можна використовувати спеціальну карту, яка складена у вигляді проекцій зірок і їх сузір'їв. Тобто вони зображені там схематично. Тому коли будете зіставляти шукану зірку на небі з картою, враховуйте можливе спотворення зображення.
3
Рамка для спостереження зірок. Нехитре пристосування, яке можна зробити своїми руками. Спосіб описаний в будь-якому підручнику астрономії. Вам тільки потрібно загорітися бажанням і знайти його. А далі вас чекає простір зоряного неба і ваші власні астрономічні відкриття.
4
Ну і звичайно, щоб навчитися знаходити зірки, потрібно почати з самого простого. А яка найвідоміша зірка? Правильно - Полярна.
5
У моряків навіть є така притча. Якщо хто-небудь втратив орієнтир у морі, він повинен згадати головне правило: Іди за Полярною зіркою. Вона покаже тобі правильний курс. Недосвідчені моряки здивовано кричали у відповідь: «Але як я відрізню саме цю зірку від мільйона інших на небі?». А більш досвідчені поблажливо посміхалися: «Йди за найяскравішою ...».
6
Полярна зірка входить в сузір'я Мала Ведмедиця. Вона незахідним. Знайти її можна в будь-який день, в будь-який момент і з будь-якої точки світу.
7
Якщо ви хочете знайти Полярну зірку , то подумки з'єднайте крайні зірки ковша Великої Ведмедиці, оцініть приблизну відстань і продовжите цю лінію в голові вгору на ще п'ять таких же відстаней. Шукана зірка виявиться прямо (а точніше зверху) перед вашим поглядом.