Як визначити потужність.

Часто в побуті потрібно визначити потужність електроприладів. В основному це необхідно для розрахунку параметрів електропроводки або для оптимізації витрат на електрику. Маючи потрібні інструменти і прилади, це можна зробити безпечно і дуже швидко.
Вам знадобиться
  • ватметр, амперметр, вольтметр, викрутка, ніж, дроти.
Інструкція
1
Найпростіше визначити потужність з технічної документації, що додається до електроприладу. Потужність пристрою вказується, як правило, на перших сторінках таких документов.Откройте керівництво (інструкцію) і знайдіть там такі слова і вирази, як потужність , споживана потужність , середня потужність , максимальна потужність і т.п. Стоїть після них число (діапазон, позначений двома числами через риску) і буде потужність ю електроприладу. Після числа повинно стояти позначення одиниці вимірювання потужності: Ватт (Вт), Кіловат (кВт), міліватів (мВт) або її міжнародне позначення - Watt, W, kW, mW, якщо інструкція не російською мовою.
2
Якщо інструкція та інша документація до електроприладу відсутня, визначити потужність можна з написів на приладі. Також як і у вищеописаному випадку, орієнтуйтеся на слова, що позначають потужність , і на позначення одиниць вимірювання потужності.
3
Якщо пристрій порівняно сучасне, то інформація про нього напевно є в інтернеті. Наберіть в пошуковику найменування та марку Вашого електроприладу. Більшість виробників побутової та електронної техніки надають на офіційних сайтах всю необхідну інформацію.
4
Якщо потрібної інформації знайти не вдається (так нерідко трапляється зі старими або саморобними електроприладами), виміряйте потужність за допомогою приладів. Для цього обесточьте електричний ланцюг, вимкнувши вхідний автомат або вимикач. Підготуйте розрив у ланцюгу, від'єднавши один з проводів живлення від вхідного пристрою. На це місце приєднаєте відрізок проводу, зачистивши кінці на потрібну довжину. Підготуйте два шматки проводу достатньої довжини. Довжина проводів підбирається виходячи з розміщення електроустаткування і вимірювальних електроприладів.
5
Підключіть до електричного кола ватметрів. Ланцюг струму підключіть в підготовлений розрив. Ланцюг напруги підключіть за допомогою проводів до вхідного пристрою. Подайте напругу, включивши автомат або вимикач. За індикатором або шкалою ваттметра визначте величину споживаної потужності.
6
Якщо ваттметра поблизу не виявилося, то можна обійтися мультиметром або парою приладів - амперметром та вольтметром. Для цього підключіть амперметр або мультиметр в підготовлений заздалегідь розрив електричного кола. Якщо це мультиметр, то переведіть його в режим вимірювання струму. Увімкніть автомат або вимикач, щоб подати напругу. Запишіть або запам'ятаєте свідчення струму на індикаторі (шкалою). Вимкніть напругу. Від'єднайте амперметр (мультиметр) і відновите ланцюг в колишньому вигляді.
7
Знову подайте напругу. Візьміть вольтметр або переведіть мультиметр в режим для вимірювання напруги. Виміряйте напругу живлення, доторкнувшись щупами приладу до вихідних контактів комутаційного пристрою. Виміряне значення напруги запам'ятайте або запишіть. Потім обчисліть споживану потужність , помноживши значення струму на величину напруги. Якщо напруга вимірювалося в вольтах, а струм в амперах, то потужність вийде в Ватах (Вт).
8
Якщо харчування електроприладу проводиться від побутової розетки електроживлення, то напруга годі й вимірювати і прийняти рівним 220 Вольт (В). Якщо для електроживлення використовуються елементи живлення з відомим напругою, то вимірювання напруги також можна не проводити.
Зверніть увагу
Всі операції з електрообладнанням (крім вимірів) слід проводити при знеструмленій електроланцюзі.
Електрична потужність (Р) - фізична величина, що характеризує дію електричного струму. Вона показує, яку роботу (з перенесення заряджених частинок) здійснює ток за одиницю часу. У Міжнародній системі одиниць потужність виражають у ватах, на честь англійського вченого Джеймса Уатта. (1Ваттт = 1Джоуль/секунда).
Інструкція
1
Будь потужність - це швидкість виконання роботи, значить, і електричну - можна обчислити через роботу: Р = A/t. Виходячи з цієї формули, видно розрахунок одного Ватта: 1Ваттт = 1Джоуль/секунда. Знаючи, що електрична робота знаходиться за формулою А = UIt/t, і підставляючи цей вираз в початкову формулу потужності, провівши нескладну математичну операцію, виходить Р = UI. Приклад 1. Треба знайти потужність праски, який розрахований на 220 Вольт і працює в мережі з силою струму 0,3 А. Рішення такого завдання має вигляд: Р = UI = 220В * 0,3А = 66Вт.
2
Можна розрахувати електричну потужність , враховуючи величини, дані в законі Ома для ділянки кола. Закон Ома говорить: I = U/R, де U - напруга мережі, I - сила струму, R - опір провідника. Якщо замість сили струму I у формулу потужності P = UI підставити U/R, то вийде: P = U * U/R = U (в квадраті)/R. Приклад 2. Нехай треба знайти потужність праски, призначеного для мережі 220В, опір спіралі якого дорівнює 100 Ом. Знаходження потужності: P = U * U/R = 220В * 220В/100 Ом = 484 Вт
3
Інший варіант розрахунку потужності за законом Ома, що має математичну запис: U = IR. Адже одне і те ж рівняння може мати різні види, при цьому абсолютно не змінюється його фізичний зміст. P = I * I * R = I (в квадраті) * R. Приклад 3. Нехай треба знайти потужність приладу опором 16 Ом, і силою струму 1 А. Тоді P = 1A * 1A * 16Ом = 16 Вт