Як зберігати лижі.

Перша весняна капель нагадує любителям лижних походів про підготовку спортивних снарядів до літнього зберіганню. Правильно зберігати лижі тривалий час, зовсім не складно. Всі підготовчі роботи можна виконати в домашніх умовах.
Вам знадобиться
 • дрібна шкурка;
 • лак;
 • консервационная мастило;
Інструкція
1
Перед початком підготовчих робіт, вимийте лижі будь-яким миючим засобом і просушіть далеко від опалювальних приладів.
2
Уважно огляньте лижі з усіх боків, відзначаючи що з'явилися за зиму подряпини, відколи, місця з облупленою лаком.
3
Зачистіть всі нерівності дрібною шкіркою. Поверхня повинна стати гладкою і рівною.
4
Накладіть 2-3 шари лаку на пошкоджені місця. Як правило, це внутрішня сторона лиж, не стикається з поверхнею снігового покриву. Дочекайтеся повного висихання лаку.
5
Зберігати лижі краще під консерваційним мастилом. Вона наноситься на ковзаючу поверхню лиж. Вибір мастила залежить від матеріалу, з якого виготовлені лижі.Деревянние прогулянкові лижі просочіть гарячою смолою, домагаючись рівномірного покриття всіх нерівностей. Пластикові лижі покрийте базовим парафіном. При бажанні можна трохи збільшити товщину парафинового шару.
6
Тепер лижі треба правильно упакувати. Дерев'яні лижі пов'язують з двох сторін: у загину носової частини і у пяточного кінця. Скріпіть лижі держателями або просто міцно перев'яжіть шнуром. Вставте в центр ваги розпірку з дерев'яного бруса не товщі 10 см. Це захист від випрямлення шкарпеток, зміни жорсткості і скручування. Пластикові лижі не втрачають своєї форми, їм не потрібна розпірка, досить просто зв'язати з двох кінців для зручності зберігання.
7
Упакуйте лижі в матерчатий чохол і приберіть їх подалі від сонячних променів. Інакше захисне мастило окислиться і зашкодить поверхню лиж. Ось чому для зберігання краще вибрати підсобне приміщення з постійною температурою, а не сонячні балкони.
8
Пам'ятайте, краще положення для зберігання лиж - горизонтальне, з опорою на три точки. Якщо такої можливості немає, то підвісьте лижі вертикально. Слідкуйте, щоб вони не торкалися підлоги. Так лижі не втратять своєї форми і порадують хорошим ходом в новому лижному сезоні.
Для того щоб гірські лижі служили вам не один сезон, необхідно за ними правильно доглядати. Особливо важливо добре їх очистити після зими і дотримати всі умови зберігання. Сучасні лижі з пластика не зношуються довше, ніж дерев'яні, однак все одно їх максимальний термін зносу складає 8 років при постійному використанні. Щоб не скоротити термін служби гірських лиж, ретельно підготуйте їх до консервації на літо.
Вам знадобиться
 • - паперова серветка;
 • - зубний порошок або нашатирний спирт;
 • - волога і суха ганчірка;
 • - аерозольна змазка;
 • - папір або газети;
 • - парафін;
 • - мазь, що перешкоджає утворенню іржі;
 • - спеціальний мішок.
Інструкція
1
Для початку необхідно протерти все гірськолижне спорядження, щоб видалити бруд. Робити це можна паперовою серветкою, яку потрібно змочити в розчині простого зубного порошку і нашатирного спирту. Це допоможе не тільки очистити бруд, але і відполірувати поверхню лиж. Однак професіонали радять використовувати спеціальні засоби, у складі яких ефірні масла, що запобігають висиханню поверхні лиж.
2
Після цього потрібно протерти лижі спершу вологою ганчіркою, змоченою у воді, а потім сухою. За допомогою спеціального розчинника видалити мазь з ковзної поверхні.
3
Протріть акуратно кріплення. Під час довгого річної перерви в катанні кріплення потрібно зберігати відкритими, встановивши регулятори в найслабше становище. Такий спосіб допоможе зберегти їх пружність. Змастіть кріплення аерозольної мастилом. На всякий випадок можете записати, що означають індикатори кріплень.
4
Внутрішні черевики потрібно вийняти, добре випрати, потім просушити, після цього набийте папером або газетами, це допоможе вбирати зайву вологу. З зовнішніх черевиків змийте всю грязь, вставте в них висушені внутрішні черевики, знову набийте папером (це дозволить зберегти потрібну форму), пряжки застебніть.
5
Обробіть ковзаючу поверхню лижі . Це дуже важливий момент. Вона зроблена з пористого пластика, який вбирає найдрібніші частинки бруду і пилу. Потрібно покрити всю ковзну поверхню лижі парафіном, який перешкоджає попаданню кисню і окисної реакції. Досвідчені гірськолижники роблять це за допомогою спеціального праски, який розплавляє і розгладжує парафін.
6
Очистіть і заточите канти. Навіть якщо ви каталися мало, вони все одно затупились. Після цього так само натріть канти маззю, яка перешкоджає появі іржі.
7
Заберіть лижне спорядження в таке місце, де немає перепадів температури, де низька вологість і головне - немає попадання сонячних променів. Лоджія або балкон для цього не підходять. Найкраще поставити їх в темний комору або комору. Зберігайте лижі не пов'язаними, носками вгору. Черевики помістіть в спеціальний мішок.