Як підключити лебідку.

Прототипи лебідок з'явилися вперше ще в доісторичні часи, в стародавньому Єгипті, коли привід їх дії здійснювався людиною або тваринами, на зміну яким прийшли двигуни: спочатку зовнішнього, а пізніше і внутрішнього згорання. Але прогрес не стоїть на місці і в процесі модернізації для намотування на котушку пристрої троса, ланцюга або каната стали використовувати електромотори.
Вам знадобиться
  • - індикатор напруги.
Інструкція
1
У продажах є лебідки з ручним і електричним приводом, які призначені для полегшення праці людини при підйомі або переміщенні тягарів. Механічний пристрій, тягове зусилля якого передається гнучкого сталевого канату, ланцюга або іншому елементу, намотують на барабан. Він у свою чергу обертається навколо власної осі редуктором, що приводиться в дію будь-яким мотором.
2
Спектр застосування лебідок досить різноманітний. Наприклад, ними обладнуються: багатотонні підйомні крани, шахти ліфтів, бурові установки, автомобілі та інші механізми. Одна з останніх розробок призначена як індивідуальний засіб порятунку людини під час техногенних катастроф. За допомогою такої лебідки, закріпивши її на поясі, можна спуститися з балкона дев'ятого поверху палаючої будівлі, не чекаючи бригади з МНС.
3
Харчування електроприводу лебідок здійснюється від мережі змінного струму, напругою 380/220 вольт (в будіндустрії), або постійного - 12/24В (в автомобілях). На підприємствах гірничодобувної галузі економіки застосовується 36-вольтовое обладнання у вибухозахищеному виконанні.
4
Перед підключенням до мережі змінного струму необхідно вивчити «Правила улаштування електроустановок» (ПУЕ), які є обов'язковими під час виконання електромонтажних робіт, та інструкцію виробника. Приєднання проводів здійснюється згідно прикладеним до пристроїв схемами.
5
До побутової електромережі напругою 220 вольт, до монтажної колодці лебідки підключаються три дроти: один - фаза, другий - нуль, третій - заземлення.
6
У випадку підключення вантажопідйомного механізму до трифазної мережі, до його висновків необхідно під'єднати чотири дроти: три - фаза, один - нуль. Якщо після включення лебідки її барабан починає обертатися в протилежну сторону, то два крайніх проводу з трьох, до яких підключена «фаза», міняються місцями.
7
Підключення додаткового тягового обладнання до бортової мережі автомобіля здійснюється за схемою: позитивний дріт - з «плюсом» акумулятора, негативний - з «мінусом».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=moG2kfSIPxI