Як шпунтовані дошки.

Шпунтірованная дошка - це дошка, бічні поверхні якої оброблені під шпунт для більш красивою і якісної укладання. З одного боку бокова поверхня дошки має виступ - шип, а інша бокова поверхня має відповідну канавку - паз. Кріплення шип-паз вважається найбільш сучасним методом укладання дощок.
Інструкція
1
Виготовлення шпунтірованних дощок проводиться на високоточному обладнанні. Верстат для шпунтірованія складається зі станини, механізму, що подає і фрези складного перетину, яка й робить обрізання дошки з бічних поверхонь.
2
У домашніх умовах елементарне шпунтірованіе можна зробити за допомогою ручного фуганка з функцією відбору чверті, або за допомогою ручного фрезерного верстата.
3
Ретельно відберіть дошки для шунтування і добре просушіть іх.Укрепіте обрану дошку потрібного перетину на робочої поверхні (столі, верстаті) за допомогою струбцин.
4
Точно визначте осі (середину) бічних поверхонь дошки, щодо яких ви будете працювати. Розмітьте їх олівцем.
5
Використовуючи фрезерний верстат, акуратно виберіть в одній бічній поверхні дошки четвертний паз строго посередині.
6
Використовуючи фрезерний верстат, оформите з іншого бічній поверхні дошки шип, вибравши, почергово, чверті зліва і праворуч від осі.
7
Треба відзначити, що таке домашнє шпунтірованіе, звичайно, поступається по точності промисловому шпунтірованію. Воно неможливе при шпунтірованіі дерев твердих порід, і застосовується при крайній необхідності.
8
Шпунтірованние дошки сьогодні знаходять широке застосування. Їх використовують для обробки фасадів будинків, лазень, альтанок. Статевої шпунт з твердих порід дерева використовується для настилания підлог. Підлоги в цьому випадку виходять рівними, без зазорів, дошки ідеально підганяються один до одного. Крім того, підлоги з шпунтованих дощок більш міцні, стійкі до стирання і зносу. При необхідності таку підлогу можна і циклювати