Як навчитися малювати гуашшю.

Гуаш - ідеальний художній матеріал для початківців живописців. Малювати їй набагато простіше, ніж аквареллю або маслом. Поводитися з нею нескладно, але у цих фарб є свої особливості.
Інструкція
1
Гуаш - фарба непрозора і густа. Вона не любить воду. Враховуйте це при виборі кистей. Для акварелі ідеально підходити біляча кисть, а от при малюванні гуашшю використовувати її небажано. Краще всього вибрати пензлик, не сильно вбирає воду. Кисті з колонка і щетини (натуральної або синтетичної) підходять для гуаші найкраще. Найбільш дешевим варіантом буде пензлик з натуральної щетини. У наборі потрібно мати кисті різних форм і розмірів: тонкі і товсті, плоскі і круглі. Пам'ятайте, що гуаш досить важка фарба, лягає вона товстими шарами, тому папір має бути щільною і не сильно промокати.
2
Для початку потрібно навчитися змішувати кольору. На відміну від акварелі, яку можна змішувати прямо на папері, гуаш більш важка і густа. Для її змішування потрібна палітра. В якості палітри можна використовувати щільний аркуш паперу, картонку, пластмасову або дерев'яну дошку. Перемішувати кольору потрібно ретельно, до отримання однорідної маси. Для початку поекспериментуйте з кольором, перевірте, які відтінки виходять при змішуванні декількох основних кольорів. Можна розділити лист на кілька невеликих квадратів, і зафарбовувати кожен з них новим вийшов відтінком.
3
Починаючи малювати гуашшю , пам'ятайте про головне її властивості: це непрозора фарба. Якщо перед тим, як писати кольором ви зробили начерк олівцем, то просвічувати крізь шар фарби він не буде. Кольори легко перекривають один одного, тому стає непринциповою черговість промальовування деталей. Можна почати з найтемніших об'єктів, а можна зі світлих. Якщо якусь ділянку живописного полотна вийшов не зовсім вдало, дочекайтеся повного висихання шару і доробіть його заново. Сильно захоплюватися перекриванням шарів не потрібно, в результаті може вийти "брудний колір".
4
Поекспериментуйте з фактурами. На чистому аркуші виконайте серію мазків кожен раз змочуючи кисть все сильніше. Почніть з абсолютно сухої кисті і закінчите дуже вологою. Ви побачите, що кожен раз фарба лягає по-різному. Сухим пензлем ідеально промальовувати дрібні деталі на заключній стадії. Також можна використовувати зубну щітку для розбризкування фарби, губку, серветку або навіть пальці.
5
Слідкуйте за станом кисті! Якщо на ній залишаться частинки старої фарби, це може зіпсувати змішуваний відтінок. Під рукою завжди має бути достатньо чистої води і ганчірочка для протирання кисті. Якщо пензлик стара, і з неї вилазить ворс, що не малюйте їй більше, інакше на папері будуть залишатися дрібні волоски.
Гуаш - це водорозчинна фарба, тільки більш щільна і матова, ніж акварель. Тому деякі прийоми листи гуашшю нагадують прийоми, використовувані в акварельного живопису. Але все ж є особливості, які необхідно знати, коли виникає бажання взятися за пензель і писати гуашшю .
Вам знадобиться
  • Папір для акварелі, гуаш, вода, маскувальна рідина, пензлі для гуаші з натуральною щетиною.
Інструкція
1
Перед тим, як почати писати гуашшю , фарбу слід розвести водою. Існує декілька технік, за допомогою яких можна писати гуашевими фарбами. Кожна з них має свої особливості і по-своєму гарна.
2
Можна писати вологим по сухому. Кистю з вологою гуашшю необхідно писати по сухій папері. Цей метод підходить для написання фігур з чіткими контурами, де немає необхідності розмивати колір. Особливо ефектно виглядають стоять поряд, іноді заходять один на одного чіткі мазки фарби.
3
Наступна техніка - маскування. Родзинка методу в тому, що ділянки, які повинні залишатися білими, покриваються шаром маскувальною рідини. Висихаючи, рідина утворює вологонепроникну плівку. Після висихання фарби в місцях нанесення рідини, фарбу стирають разом з плівкою. В результаті на картині з'являються чіткі білі контури.
4
Щоб використовувати техніку "вологе по вологому", фарбу слід розвести водою сильніше звичайного. Перед тим, як писати, папір краще змочити за допомогою пензля. Потім необхідно нанести розведену гуаш на папір, а поверх додати сильно розведену фарбу іншого тону. В результаті фарби будуть розпливатися, утворюючи химерні фігури.
5
Існує техніка "сграфіто". Її необхідно проводить з великою швидкістю, щоб фарба не встигла висохнути. В першу чергу треба нанести фарби в два або кілька шарів. Потім необхідно процарапать верхній шар, щоб оголити нижній. Для цього використовують тонку загострену паличку або вістрі ножа. Така техніка чудово підходить для створення фактурних картин.
6
Для застосування техніки розбризкування потрібно нова маленька малярська кисть, призначена тільки для роботи з гуашшю . Необхідно щедро завантажити кисть фарбою, потім відтягнути щетинки назад і відпустити. Вийде море красивих кольорових бризок, які в різному напрямку ляжуть на бумагу.Для того, щоб не забризкати всею картину необхідно зробити паперову маску. Маска прикриє ті місця, які не беруть участь у процесі на даний момент.Пріменяя всі техніки написання можна не просто створити чудові картини, а й отримати справжнє задоволення від роботи.
Зверніть увагу
Більшість гуашевих фарб при висиханні стають темнішими. А нанесена на темну основу фарба світлішає при висиханні.
Корисна порада
Перед тим, як писати гуашшю, слід нанести кілька шарів фарби на папір і просушити феном. Потім, на висохлі шари нанести краплю свіжої фарби. Тепер можна оцінити разніцу.Поскольку гуаш не володіє прозорістю, можна наносити світлі тони фарби поверх темних і навпаки.