Як заправити кондиціонер фреоном.

На жаль, навіть з найдорожчих і сучасних кондиціонерів відбувається витік фреону - від 5 до 8% щорічно. Це пов'язано аж ніяк не з технічними дефектами, а з особливостями конструкції самого кондиціонера, де міжблочні трубки з'єднані між собою методом розвальцьовування. Значить, в один прекрасний день запаси фреону в кондиціонері доведеться поповнювати. Якщо цього вчасно не зробити, він буде перегріватися і може зовсім вийти з ладу.
Інструкція
1
Періодичність заправки кондиціонерів в залежності від їх якості може становити один раз на рік або раз на два роки. У рідкісних випадках цей строк може бути й більше. На необхідність заправки кондиціонера вказують кілька ознак. Так, повітря в приміщенні може надмірно або недостатньо охолоджуватися. Наступний ознака - це поява інею або льоду в місцях з'єднання зовнішнього блоку.
2
Перше, що потрібно зробити в цих випадках - вимкнути кондиціонер, після чого звернутися за допомогою в центр обслуговування. Самостійні спроби усунути несправність без знання техніки та спеціального обладнання майже напевно приречені на провал.
3
Для заправки кондиціонерів використовуються фреони R-22, R-134a і R-404a. У продаж він надходить у балонах вагою 13.6, 22.7, 400 і 800 кілограм. Як відомо, фреон - інертний газ, абсолютно нешкідливий і вибухобезпечний. Процес заправки начините з установки мінімальної температури роботи кондиціонера, рівної 18 градусам, далі запустите апарату в режимі «холод».
4
Після цього ковпачок на крані великий труби зовнішнього блоку зніміть і підключіть шланг манометра. Швидкість обдування вентилятора поставте в середнє положення і на виході повітря встановіть термометра.
5
При температурі повітря на вулиці + 25С, показання на манометрі повинні відповідати 4.2-5.0 бар. Щоб досягти граничного ККД, потрібно включити манометр і подивитися на показання термометра. Процес заправки припиняється, як тільки після зниження температури вона почне підвищуватися. Залишиться перевірити рівень струму. Якщо показання будуть вище норми, то потрібно частину фреону стравити.
6
Перевіряйте себе по сервісній таблиці (зазвичай входить в комплект, якщо сервісні документи втрачено - дивіться на сайті виробника), порівнюйте всі свідчення кондиціонера із заводськими нормативами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wDQW-MkG8gY
Зверніть увагу
Зазвичай заправка кондиціонера фреоном може знадобитися тільки через кілька років після першої заправки кондиціонера і його установки. Заправка кондиціонера необхідна внаслідок природного догляду фреону через з'єднання і мікропори труб. Заправка кондиціонера вимагає певної технології і займає 20-40 хвилин.
Корисна порада
Серед найбільш поширених поломок систем будь-яких типів (промислових, побутових), одне із значних місць посідає витік фреону з холодильного контуру. Своєчасна заправка фреоном. При правильній установці кондиціонерів за рік з холодильного контуру витікає до восьми відсотків фреону, тому заправка кондиціонерів повинна здійснюватися вчасно.
Немає нічого приємнішого, ніж в жарких літній день зануритися в освіжаючу прохолоду приміщення, в якому працює кондиціонер. Повітря, що пройшов обробку кліматичним обладнанням, свіжий, прохолодний і чистий. Щоб якомога довше насолоджуватися безперебійною роботою кондиціонера, потрібно правильно його обслуговувати, що включає в себе і проведення систематичної дозаправки.
Вам знадобиться
  • - балон з фреоном;
  • - ваги заправні;
  • - насос вакуумний;
  • - експлуатаційна інструкція;
  • - манометрична станція.
Інструкція
1
Ретельно просушіть систему кліматичного обладнання: в цьому допоможе продування азотом. Якщо кондиціонер був встановлений правильно, тобто, його установку виробники професіонали, то весь фреон повинен бути сконцентрований в зовнішній частині кліматичної системи. У цьому випадку продувку можна виконати фреоном.
2
Використовуючи вакуумний насос, вакуумируют систему охолоджувального агрегату (в ході виконання даної операції волога і азот повинні повністю бути видалені).
3
Перевірте систему кліматичного обладнання на герметичність (зробити це слід під тиском). Така перевірка необхідна для визначення доцільності регулярної дозаправки кондиціонера: якщо система герметична, то вам не доведеться кожен сезон проводити дозаправку агрегату.
4
Вивчіть експлуатаційну інструкцію, яка додавалася при покупці до охолоджувального устаткування: в ній зазначена марка фреону, яким слід заправляти кондиціонер, і необхідну кількість. Використовуючи спеціальні заправні ваги і манометричну станцію, дозаправьте кліматичний агрегат холодоагентом. Як правило, для заправки побутових кондиціонерів потрібен фреон R-410A.
5
Протестуйте роботу кліматичного обладнання. З цією метою відкрийте обидва крана, а потім увімкніть охолоджувальний агрегат. Уважно спостерігайте за кранами. Якщо крани вкрилися памороззю, значить, слід провести додаткову дозаправку кондиціонера. Якщо кран не покриваються інеєм, це свідчить про те, що охолоджувальний агрегат був заправлений достатньою кількістю холодоагенту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0CKyDeHSa-Y
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпеки при заправці охолоджувального агрегату фреоном.
Корисна порада
Недостатнє кількості холодоагенту є причиною нагрівання компресора і його передчасного виходу з ладу, а адже ціна компресора становить більше половини вартості кліматичного обладнання, тому занадто висока плата за необачність та недбале ставлення до експлуатаційних рекомендацій.