Як плести намисто.

Незвичайні намиста можна з легкістю сплести з найдешевших підручних матеріалів. Сам процес виготовлення - дуже захоплюючий, а вже яким яскравим і веселим буде результат!
Вам знадобиться
  • Кульки, зернятка, шило, смужка тканини, нитки, волосінь, фантики, «циганська» голка, застібка, глянцеві журнали, ручка, лінійка, ножиці, клей, лак
Інструкція
1
Для першого варіанту бус знадобляться кульки або фруктові кісточки (зерна персиків або абрикосів слід промити, просушити і проколоти шилом) і вузький довгий шматок тканини. З матеріалу необхідно вирізати смужку завдовжки 1 м і шириною 6 см, зшити її по довжині і вивернути на лицьову сторону. Замість такої смужки з тканини можна пристосувати непотрібний пояс - наприклад, від халата або плаття, - який треба буде підпороти по вузькій стороне.Тканую заготовку для бус слід зав'язати вузлом по центру і почати заповнювати кульками або кісточками. Після кожної «намистини» варто затягувати вузлик. Таким чином вийде об'ємна ланцюжок з вузлів і кульок (зерен). Дійшовши до кінця, вручну зшийте вузькі частини тканини.
2
Для другого варіанту бус з найпростіших матеріалів знадобляться фантики від цукерок. Найкраще підходять щільні вощені обгортки - наприклад, від ірисок, але взагалі можна брати будь-які. Головне - не менше 130 штук! Для початку потрібно скласти фантики у вигляді маленьких щільних квадратиків або прямокутників (залежно від розміру папірців). Коли «намистини» з обгорток будуть готові, починайте проколювати їх шилом або товстою «циганської» голкою і нанизувати на товсту нитку. Коли збір бус буде закінчено, потрібно буде прикріпити до кінців мотузочки застібку і старанно зав'язати її.
3
Третій варіант - сплести намиста з глянцевих журналів. Видання слід покласти на рівну плоску поверхню, ручкою розділити сторінки на довгі трикутники і вирізати по лініях. Потім необхідно взяти голку з всунути в неї ниткою або волосінню, щоб відразу нанизувати намистини для лакування і просушування. Слід щільно накручувати трикутну смужку паперу на голку, починаючи з широкого краю. Можна спробувати формувати намистини з двох-трьох шарів паперу. Спочатку нігтями варто утримувати край листа, постійно спостерігаючи за тим, щоб сторінка лягала рівно. Наприкінці потрібно нанести на глянсову намистину набагато клею і жорстко притиснути на пару секунд. Найкраще підходить рідкий паперовий клей або склеювальний олівець. Після тугого нанизування на волосінь або нитку і нанесення клею намистини необхідно покрити лаком в два - три шари. Прикраси слід залишити сохнути на 2 - 3 дні.
Зверніть увагу
Якщо з глянцевих журналів ви хочете зробити намистини-трубочки, то замість трикутників треба намалювати прямокутники.