Як розрізати манго.

Манго можна назвати справжнім королем тропічних фруктів. У країнах з теплим тропічним і субтропічним кліматом манго вирощують практично в кожному саду, також як ми вирощуємо яблука або вишню. Плоди манго почали вживати в їжу індійці багато тисячоліть тому. Сьогодні відомо більше 30 різних сортів манго, які поділяються на два види - індійські та індокитайські.
Інструкція
1
Для того, щоб вдосталь насолодитися ніжною м'якоттю і солодким соком манго, необхідно насамперед вибрати гарні зрілі плоди, а також правильно їх обробити. Отже, уявіть собі, що ви прийшли в магазин чи на ринок, де перед вами викладені цілі гори манго. На що ж варто орієнтуватися при виборі цих тропічних фруктів? Більшість людей вибирають манго за кольором, проте, даний спосіб може вас підвести. Справа в тому, що колір манго залежить від його сорту. Навіть яскраво зелені плоди можуть виявитися соковитими і стиглими. Досвідчені кулінари радять визначати зрілість манго за його плодоніжки. Стиглі плоди близько хвостика виділяють приємний фруктовий аромат, а незрілі зазвичай нічим не пахнуть. Також спробуйте натиснути на м'якоть у плодоножкі- якщо шкіра в цьому місці м'яка і злегка пружиниста, то можете сміливо купувати цей фрукт. Варто також відзначити, що незрілі фрукти відмінно дозрівають при кімнатній температурі. Варто тільки обернути манго в папір, і через пару днів манго можна буде подавати на стіл.
2
Друге завдання, яке стоїть перед любителями манго, полягає в наступному: як розрізати цей плід так, щоб можна було його їсти, не марая рук? Справа в тому, що манго відрізняються досить жорсткою шкіркою, а в серцевині плоду знаходиться тверда довгаста кісточка. Вам необхідно озброїтися гострим ножем і розрізати манго на три частини. Ріжте якомога ближче до кісточці, щоб в результаті у вас вийшли три шматки. Два шматочки будуть складатися з однієї м'якоті, а в третьому залишиться плоска кісточка. Боковушки необхідно розгорнути м'якоттю вгору і зробити на ній поздовжні і поперечні розрізи. В результаті у вас повинна вийти така «сіточка», а шкірка залишиться цілою. Потім просто виверніть боковушку навиворіт. З такою боковушки легко зрізати шматочки м'якоті або відкушувати їх цілком, причому ваші руки залишаться чистими. М'якоть з серединної частини можна вирізати з боків по колу. Сама кісточка в їжу не придатна, тому можете її обсмоктати і викинути.
3
Манго широко використовуються в кулінарії для приготування салатів, соусів та коктейлів. Манго додають до тушкованої риби і м'яса. Традиційний індійський соус чатні, який є символом індійської кухні, готується саме на основі плодів манго.