Як охарактеризувати героя.

Характеристика героя - досить поширена форма перевірки розуміння тексту або теми в цілому. Таке завдання ви можете отримати на заняттях з літератури, літературному та лінгвістичному аналізам, а також на заняттях з іноземних мов.
Інструкція
1
Охарактеризувати можна тільки такого героя , якого добре знаєш. Тому вам потрібно в першу чергу як можна докладніше ознайомитися зі змістом того художнього твору, за яким вам задали завдання. Вам потрібно розібратися з деталями і спробувати зрозуміти підтекст цього твору. Також не можна характеризувати героя у відриві від інших героїв: всі вони тісно пов'язані і впливають один на одного в міру розвитку сюжету.
2
Характеристику героя часом не потрібно вишукувати в підтексті. У тексті присутні так звані прямі характеристики: те, як відгукується про свого героя автор, як описує його, і те, як відгукуються про нього інші герої. Все це потрібно враховувати, коли дається опис персонажа. Ваша відповідь по герою - це не просто ваші особисті враження і висновки.
3
Складніше знайти в тексті й описати в зв'язковому тексті непрямі характеристики. Це - ті висновки, які може зробити досить уважний читач, ознайомившись з вчинками героя і його поведінкою. Тут вже потрібно більш глибоке розуміння тексту. Ніхто вже не скаже: цей - красивий, цей - важливий, а той - грубий з жінками. Вам доведеться шукати все це самим і наділяти в потрібну форму, підбираючи найбільш підходящі епітети і розгорнуті характеристики.
4
Можна і виходити за рамки аналізу якогось одного твору. Прослідкуйте розвиток дорученої вами образу в століттях: може бути, з цієї книги були зняті фільми або мультфільми, можливо, цей же персонаж з'являвся в інших літературних творах. Звичайно, це більш глибокий аналіз персонажа, більш глибоке розуміння твору, і виконання такої роботи вимагає часу і старання, але і характеристика в кінцевому підсумку вийде більш повною.