Як навчитися нотах.

У кожному третьому людині дрімає музикант. Можливо, він ніколи не розкриється, і це буде прикро. Зробіть перший крок назустріч своєму музичного майбутнього - навчитеся нотній грамоті. Це нескладно. Ви ж вивчили тридцять три літери алфавіту? А нот всього сім.
Вам знадобиться
  • 1. нотний зошит;
  • 2. фортепіано або синтезатор;
  • 3. простий олівець.
Інструкція
1
Сядьте за фортепіано і уважно вивчіть клавіатуру. Зверніть увагу, що серед безлічі клавіш є регулярно повторювані відрізки. Кожен такий відрізок називається октавою. Простіше кажучи, октава - це і є ті сім нот, які ви будете вивчати.
2
Натисніть першу знизу білу клавішу будь октави. Це нота "до". Далі за нею йде "ре", потім "ми", потім "фа", "сіль", "ля", "сі". Зверніть увагу, що після ноти "сі" октава переривається, і далі за нею йде нова октава. Тобто далі знову "до", "ре", "мі", "фа", "сіль", "ля", "сі" і так далі. Зіграйте всі ноти і назвіть їх, щоб запам'ятати.
3
Поверніться до ноті "до", з якою ви починали грати. Між нею і нотою "ре" знаходиться чорна клавіша. Це нота "до-дієз" або "ре-бемоль". Назви різняться в залежності від твору, в якому зустрічається дана нота. Між "ре" і "ми" знаходиться відповідно "ре-дієз" або "мі-бемоль". В октаві залишилося ще три чорних клавіші, назвіть із самостійно, за аналогією з попередніми.
4
Відкрийте нотний зошит і візьміть олівець. У зошиті ви побачите нотоносець, тобто п'ять надрукованих лінеечек. Щоб записати ноту "до", потрібно під самою нижньою лінієчку намалювати рисочку, і на ній намалювати ноту "до" у вигляді кружечка. Нота "ре" записується під самою нижньою лінієчку нотоносца без рисочки, "мі" на нижній лінієчці, "фа" між нижньою лінієчку і наступної, "сіль" на другий знизу лінієчці, і так далі. У вас вийде, що нота "сі" перебуває на третій лінієчці. Далі за нею йде знову "до" і решта ноти в інший октаві.
5
Навчіться записувати "до-дієз". Це нота "до", перед якою стоїть значок "дієз", схожий на решітку на клавіатурі телефону. Значок "бемоль" - це латинська буква "b". Потренуйтеся малювати це значки перед різними нотами.
6
Запишіть довільно різні ноти у своєму зошиті. Тепер програйте їх на фортепіано. Якщо у вас це вийшло, значить ви освоїли нотну грамоту. Якщо поки ні, то продовжуйте тренуватися в грі і написанні нот. Терпіння і труд все перетруть.
Корисна порада
Нотний запис - це та ж азбука. Навчитися нотам легше, якщо ви будете промовляти кожну зіграну і написану вами ноту. А краще - пропевать. Так задіюються різні види пам'яті, і процес запам'ятовування йде швидше.