Як вибрати вудку. Як спорядити зимову вудку.

Кожен бувалий рибалка знає про те, що до вибору вудки слід підходити з повною відповідальністю. Занадто тонка і легка або занадто важка вудка може зіпсувати все враження від риболовлі. Тому не варто купувати дешеві вудки в ціновому діапазоні 100-500 рублів - з майже 100% вірогідністю ви підхопите неякісний виріб. Якщо ваші фінанси дозволяють заіметь лише вудку класу «ширпотреб», то орієнтуйтеся вже на найвищу планку. Визначитися у виборі вудки вам допоможуть наступні поради.
Інструкція
1
Найдешевші вудки роблять зі склопластику, навіть якщо етикетка запевняє вас у тому, що до складу вудки входить карбон. Якість їх зазвичай залишає бажати кращого. Але, принаймні, такі вудки можна хоч у воді замочувати, хоч в багно засовувати - з ними нічого не трапиться.
2
Якщо ви рибалите виключно в близько розташованих водоймах і робите це не стільки для улову, скільки для задоволення, то вудилища довжиною в 4 м вам цілком вистачить. На нього встановіть безінерційну котушку. Для лову риби в потоках з сильною течією вибирайте вудку довжиною 5 м з тонкою вершиною і параболическим (бажано) ладом. Тоді вона не буде ламатися під напором води, а лише буде гнутися.
3
Вудилища довжиною понад 5 метрів в даній (100-500 рублів) цінової категорії краще не купувати, а то ризикуєте залишитися без рук. Щоб купити хорошу довгу вудку, потрібно заплатити не менше 1000 рублів. Такі вудки в більшості своїй беруть у склад графіт, що збільшує їх міцність без значного додавання у вазі. Такі вудилища не прогинаються при подсечке. Вони пружинять, що дозволяє робити підсічку з найбільшою впевненістю.
4
Вудка повинна лежати в руці, як влита. Якщо комель вудки розташовується у вашого ліктя, а її котушка - в зоні безіменного і великого пальців, значить, вудка підходить вам.
5
Поговоримо про пропускні кільцях. Їхнє завдання - зводити тертя між волосінню і самими кільцями до мінімуму. Бувають кільця двох типів: кільця з вкладишами або вставками і хромовані. Хромовані пропускні кільця зі своїм головним завданням справляються добре. Правда, вони швидко ламаються. Такі кільця потрібно міняти кожен сезон. А ось кільця зі вставками зовсім по-іншому працюють. У них значно більше тертя, але зате і довговічність збільшена мінімум в 2 рази. Ось і вибирайте: або для вас важливіше рівномірний дальній політ приманки і часта заміна кілець (у випадку з хромованими кільцями) або заміна кілець всього раз на рік і середній політ приманки.
Корисна порада
Чим менше у телескопічного вудилища коліно, тим більше цих колін. Міцність вудки в цьому випадку зменшується.