Як навчитися карбувати м'яч. Як карбувати м'яч вчиться.

Карбування або набивання м'яча - одне з найважливіших і найбільш відомих технічних вправ з м'ячем. Воно широко використовується як професіоналами, так і любителями футболу. Вправа розвиває контроль і почуття м'яча , покращує загальну техніку поводження з м'ячем. У міру розвитку цих навичок цю вправу можна ускладнювати.
Вам знадобиться
  • М'яч
Інструкція
1
Карбування полягає в тому, що м'яч потрібно якомога довше в повітрі за допомогою ніг і, можливо, інших частин тіла, крім рук. Не даючи м'ячу опуститися на землю, його знову й знову підкидають ногами (або іншими частинами тіла) вгору.
2
Для початку необхідно навчитися набивати однією ногою. Почати потрібно з своєї робочої ноги, якої зручніше бити по м'ячу. Перед початком вправи м'яч потрібно взяти в руки приблизно на рівні пояса. Якась спеціальна стійка перед початком карбування, в принципі, необов'язкова. Ноги не повинні бути розставлена широко - вони повинні розташовуватися так, щоб зручно було одразу пустити їх в хід.
3
М'яч потрібно підкинути перед собою обома руками невисоко - приблизно на рівень особи або трохи нижче. Коли м'яч опуститься на рівень приблизно 10-20 сантиметрів від землі, потрібно починати набивати. Відстань від м'яча до землі має залежати насамперед від вашої зручності і, взагалі, від того, на якій висоті вам зручно починати чеканку.Прі ударі по м'ячу нога повинна бути випрямлена і спрямована під деяким кутом до свого вихідного положенню. Удар по м'ячу повинен застати його в повітрі, і він повинен наноситися підйомом ноги. Саме при такому ударі м'яч може полетіти строго вгору.
4
Удар по м'ячу не повинен бути сильним! М'яч повинен підніматися до зручної вам висоти. Новачкам краще не підкидати м'яч дуже високо. Тоді можна обмежитися висотою на рівні вашого пояса або навіть нижче. Досить зручно буває підкидати м'яч до висоти, з якою ви кинули його руками. Підвищуючи свою майстерність м'яч можна підкидати все више.Для новачків оптимально підкидати м'яч приблизно до однієї і тієї ж висоти, зберігаючи постійною силу удару. Ногу можна весь час тримати в повітрі, постійна згинаючи її і розгинаючи до потрібного кута, можна і ставить на землю. Так як ставити ногу на землю і піднімати її буде необхідно досить швидко, потрібно робити це уважно, щоб уникнути травми.
5
Природно, на початковому етапі м'яч далеко не завжди буде летіти строго вертикально. Для того, щоб приборкати м'яч в повітрі, доведеться переміщатися за ним. Якщо зіграти ногою незручно, то можна підключити коліно, груди? або голову.Для набивання обома ногами, необхідно добре володіти своєю «неробочої» ногою. В цьому випадку м'яч при ударі повинен йти вгору і злегка убік - щоб падати в іншої ноги. Дуже добре розвивати «неробочу» ногу саме почергової карбуванням м'яча правою і лівою ногою.
Корисна порада
Як правило, на початку набивання виходять не дуже вдало - їх кількість мало, м'яч весь час відскакує вбік. Тут дуже важливо терпіння - чим більше підходів ви будете робити, тим більших успіхів доб'єтеся. Не потрібно впадати у відчай! Не варто забувати про те, що карбування тісно пов'язана з технікою володіння м'ячем. Розвиваючи цю техніку іншими вправами, а також самою грою в футбол, ви будете карбувати краще.