Як розрахувати нетто. Як розрахувати коефіцієнт ваги товару.

Термін «вага нетто» в логістиці означає чиста вага, вага товару без тари і упаковки. Ціна на товар може встановлюватися на вагу нетто, але в розрахунок може братися і вартість упаковки. Існує так само поняття полунетто - вага товару з первинною упаковкою, невіддільною від товару - тобто в тому вигляді, в якому товар потрапляє в руки споживача, як то: зубна паста в тюбику, ікра в банці, пачка сигарет і так далі.
Інструкція
1
Щоб визначити вагу нетто для розрахунку мита вам необхідно враховувати внутрішню спеціфіку.В деяких країнах, до яких відноситься і Російська Федерація, при підрахунку мита в вага нетто включають вагу внутрішньої упаковки. Російська митниця приймає за вагу нетто вага товару в тій упаковці, в якій товар дістається споживачеві. Це важливо враховувати, якщо ви розраховуєте мито.
2
Прийом же товарів за вагою нетто в торгових точках проводиться в кожному окремому місці одночасно з розкриттям тари і обов'язково пізніше 10 днів (по швидкопсувних продуктів не пізніше 24 години) з моменту отримання товарів. Вага тари перевіряється одночасно з вагою нетто товару.
3
Виробляється перевірка ваги нетто в порядку, обумовленому в стандартах, технічних умовах і в інших обумовлених обома сторонами правилах. Якщо ви не можете зважити товар окремо від тари на момент приймання по різного роду об'єктивних причин, то вагу нетто визначаєтьсявирахуванням ваги порожньої тари (після її звільнення) з ваги брутто в момент отримання фактичної ваги товару. Результати зважування ви повинні оформити відповідними актами.
4
Визначити вагу нетто відніманням ваги тари з ваги брутто за даними з транспортних і супровідних документів без перевірки фактичної ваги брутто і ваги тари методичні вказівки не дозволяють.
5
І наостанок два слова про технічну сторону питання. Зараз існує безліч терезів, призначених для промислових вимірювань. У багатьох моделях передбачена функція, що дозволяє визначити вагу нетто, тобто без урахування ваги упаковки. На таких вагах зважують тару, потім тару з вантажем. Ваги автоматично вирахують вага нетто. Ще одна зручна опція - коли термінал в будь-який момент може перемикати на екрані показники ваги нетто, брутто і тари.
Митні платежі (мита) - найважливіший елемент зовнішньоекономічної угоди. Саме тому дуже важливо правильно розрахувати мита заздалегідь, щоб операція була дійсно ефективною. Ви можете розрахувати розмір мита самостійно, керуючись положеннями Митного кодексу та правилами ввезення/вивезення товарів закордон.
Інструкція
1
Однак в процесі такого розрахунку необхідно враховувати безліч різних чинників, тому краще всього скористатися спеціальними програмними продуктами, які були створені для цієї мети. Вони дозволяють точно і швидко розрахувати розмір митних зборів у залежності від кількості, типу і вартості ввезеного або вивозиться товару. У зв'язку з тим, що програми оптимально підбирають код ТНЗЕД ТЗ, враховують вплив країни походження та інформацію про преференції, витрати на оформлення митних документів значно мінімізуються. Крім цього, у вас є можливість своєчасно отримати всю необхідну інформацію про різні сертифікатах і ліцензіях, які знадобляться вам при проходженні митного контролю. Завдяки цьому, ви правильно сплануєте поставку і уникнете будь-яких проблем або затримок на кордоні.
2
Мита на автомобілі мають особливі правила розрахунку. При розрахунку розміру мита враховуйте вік автомобіля, його митну вартість та країну-виробника. Крім того, зверніть увагу на те, що розмір мита також залежить від обсягу двигуна автомобіля, на який вона накладається. Для того щоб визначити митну вартість автомобіля, виконайте наступне. Виходячи з інформації в технічному паспорті, визначте марку, рік випуску машини, обсяг і тип її двигуна. Якщо каталог не містить конкретного автомобіля, виберіть ідентичний вашому по характеристикам.
3
Якщо комплектація вашого автомобіля не відповідає заводській, зменшіть ціну на розмір вартості відсутньої деталі, а також відніміть вартість її установки. Якщо ціна на модифіковані моделі автомобіля відсутній, використовуйте коефіцієнт приведення на основі базової моделі.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що автомобілі, які продаються в рамках ЄС, повинні обкладатися податком з обороту або ПДВ. Розмір цього податку розраховується в залежності від одного з факторів: країни походження або країни призначення.