Як позбутися пробок на мигдалинах.

Частою причиною неприємного запаху з рота є пробки в мигдалинах , велика кількість яких може бути ознакою хронічного запального процесу респіраторних органів. Мигдалини належать до органів лімфатичної системи і відіграють велику роль в захисті організму від хвороботворних бактерій. Саме в них відбувається утворення антитіл і макрофагів - захисних клітин, які виводять назовні збудників інфекцій.
Інструкція
1
Основна причина пробок - це запалення піднебінних мигдалин - тонзиліт, хронічний перебіг якого може видозмінити їх тканина, зробити її пухкої, що з часом значно знижує функціональне призначення мигдалин. Тому дуже важливо підтримувати здорове середовище в ротовій порожнині. Для цього необхідно регулярно позбавлятися від пробок в мигдалинах і лікувати причину їх утворення.
2
Якщо пробки знаходяться близько до поверхні, то їх видалення відбувається дуже швидко. При більш глибокому їх розташуванні може знадобитися кілька процедур. Для видалення пробок з мигдаликів необхідні марля, чайна ложка або зубна щітка, 1,5 літра теплого настою ромашки або хвойного відвару, кружка для полоскання.
3
Оберніть декількома шарами марлі чайну ложку або протилежний кінець зубної щітки. Перед дзеркалом широко відкрийте рот і помірним надавливанием пройдіть кілька разів по миндалине зверху - вниз. При появі пробок витягніть їх, і в такій же послідовності приступайте до очищення другий мигдалини. Під час натискання з носоглотки почне відходити слиз. Вона є відмінною середовищем для розмноження патогенної флори, тому від неї краще позбавлятися разом з пробками. Для кожної мигдалини використовуйте нову марлю.
4
Після повного очищення мигдалин від пробок приступайте до полоскання горла настоєм ромашки або хвойним відваром. Це добре промиває утворилися лакуни в мигдалинах , крім того ці рослини мають протизапальну і бактерицидну дію, що є відмінним лікуванням і профілактикою тонзиліту. Полоскання горла виконуйте з добре закинутою головою і доти, поки не закінчиться весь розчин для полоскання. Промивання повторюйте 3 дні поспіль, а очищення мигдалин від пробок в міру необхідності.