Як відбілити блузку.

Дуже часто буває так, що білі блузки через кілька прань втрачають колишню білизну і набувають сіруватий відтінок. Як відбілити блузку і не зіпсувати тканину?
Інструкція
1
Перше правило, яке необхідно запам'ятати - це те, що прати білі речі необхідно окремо від кольорових. Крім того, також важливо прати окремо речі з льону та бавовни від синтетики або шерсті. Якщо ви віддаєте перевагу прати в пральній машині, то до звичайного прального порошку рекомендується додавати спеціальний порошковий відбілювач. Його також ще називають «підсилювач прального порошку». Також можна для попереднього прання додавати невелику кількість рідкого відбілювача. В даний час випускається дуже багато найрізноманітніших відбілювачів.
2
Якщо ви є противником використання хімічних відбілювачів, спробуйте скористатися народними засобами. Правда також не рекомендується застосовувати найефективніший, але і самий агресивний «бабусин метод». До нього відноситься кип'ятіння блузки в каструлі з додаванням «Білизни». Після такого блузка стане білосніжною, але тканина її дуже швидко зітре. Існують і більш щадні способи.
3
Налийте у відро гарячої води. Додайте в нього трохи марганцівки. Вода повинна придбати трохи рожевий відтінок. Потім додайте туди приблизно 200 грам прального порошку. У відро потрібно покласти вже випрану блузку . Закрийте все це поліетиленовою плівкою. Потрібно почекати, коли вода повністю охолоне. Потім ретельно прополощіть виріб.
4
Крім того, білі речі можна легко відбілити за допомогою перекису водню. Налийте 2 літри теплої води. Додайте в ємність трехпроцентной перекису, приблизно одну чайну ложку. Також можна додати трохи кальцинованої соди. Помістіть в отриманий розчин білу блузку на 15-20 хвилин. Щоб відбулося рівномірний відбілювання, рекомендується періодично перемішувати.
5
Білі речі, якщо вони зшиті з бавовни або льону, можна перед пранням замочувати їх на пару годин у воді, в яку додано в невеликій кількості з додаванням нашатирний спирт.
Гарна хозяюшка все прагне зробити ідеально: і в будинку у неї чисто, і всякої смакоти наготовлено, і всі речі перепрала да переглажени. Словом, все і скрізь встигає. Але іноді в житті бувають і непередбачені обставини, наприклад, на улюбленій білій синтетичної кофтині НЕ відіпралася пляма. Чи можна врятувати цю річ?
Вам знадобиться
  • блузка, ємність, вода, відбілюючий засіб «Лілія», мило.
Інструкція
1
Заперіть пляма в теплій воді, використовуючи для цього мило.
2
Додайте в ємність з десятьма літрами теплої води (температура не повинна перевищувати п'ятдесяти градусів) дві повні столові ложки відбілюючого кошти. Гарненько його розмішайте.
3
Опустіть в розчин синтетичну блузку з плямою і залиште її там на п'ятнадцять хвилин.
4
Витягніть блузку і прополощіть в чистій воді.
5
З огляду на те, що волокна синтетичної тканини виробляють з нафтохімічних продуктів, вироби з такої тканини, якщо використовуються в чистому вигляді, як правило, не вимагають відбілювання. Інша справа, якщо синтетичні волокна суміщені з волокнами натурального походження (для прикладу - поліестер з бавовною). В цьому випадку без відбілювання не обійтися. Ідеальним засобом для відбілювання тканин з синтетичними і натуральними волокнами є пероксид водню. Ця речовина входить до складу Vanish, а також СМС. Зважаючи на це, використання даних відбілюючих засобів допоможе вам вирішити проблему пожовтіння тканини.
Зверніть увагу
Не використовуйте для відбілювання синтетичних речей хлорвміщуючі відбілюючі засоби! Це зруйнує тканину. Разом з тим, з часом синтетичні вироби білого кольору можуть пожовтіти, що є результатом фотохімічної реакції, яка протікає під впливом сонячних променів: така реакція, яка відбувається в синтетичних волокнах, служить свідченням того, що в волокнах тканини відбуваються активні процеси старіння. Якщо щось подібне відбувається з вашої улюбленої блузкою, не впадайте у відчай, можливо, не все так безнадійно. Замаскувати пожовтіння допоможуть засоби, призначені для прання, в основі яких знаходяться оптичні освітлювачі.