Як зробити картину з бісеру. Як зробити з бісра картину.

Ми звикли до того, що бісер використовується для створення прикрас - браслетів, брошок, кулонів. Однак його фактура і розмір можуть по-новому заграти в іншій техніці рукоділля - вишивці. Різнокольоровими намистинками можна вишивати цілі картини.
Вам знадобиться
  • - канва;
  • - пяльци;
  • - нитки;
  • - бісер;
  • - схема картини.
Інструкція
1
Виберіть тканину, по якій будете вишивати. Можна використовувати щільну канву, призначену для вишивки муліне. Її клітини досить великі, що дозволяє не заплутатися у візерунку, і якщо картина невелика, то можна не натягувати її на п'яльці. Також можна взяти звичайну тканину, але при її виборі потрібно враховувати, що занадто еластичні матеріали спотворюються при вишивці. Якщо ви берете для основи звичайну тканину, поверх неї необхідно приметать рідкісну канву, яка після завершення роботи по ниточках витягується з-під малюнка. Під час вибору основи варто пам'ятати, що якщо картина заповнює не всі робоче простір, то його доведеться закривати вишивкою муліне (якщо ви візьмете жорстку канву).
2
Залежно від типу тканини виберіть нитки. Чим тонше матеріал - тим тонше нитки. Крім того, вони повинні поєднуватися (в ідеалі - бути однаковими) за кольором. Голки для вишивки беріть досить тонкі, щоб вони пройшли в отвір бісеринки, і в той же час з досить великим вушком (досить широким для обраних ниток).
3
Основу закріпіть на пяльцах або, якщо картина велика, на підрамнику. У разі, якщо ви вишиваєте на фактурної тканини, переконайтеся, що п'яльця не зашкодять її поверхню.
4
Підберіть бісер для картини. Постарайтеся приблизно розрахувати необхідну кількість або купити кожного кольору трохи більше, ніж потрібно, щоб потім не відчувати проблем, якщо потрібний вид бісеру в магазині закінчиться. Крім бісеру однакової форми і розміру можна використовувати крупніший, а також стеклярус і намистини, щоб виділити будь-якої фрагмент картини.
5
Для створення великих за площею полотен використовується метод «шиття по рахунку». Цей шов являє собою половинку шва, який ми використовуємо при вишивці хрестиком. Починати роботу зручніше з лівого кута картини і рухатися горизонтальними рядами. Закріпіть нитку на канві і виведіть її на лицьову сторону в лівому нижньому куті першої клітини. Протягніть голку в бісеринку і проведіть її в правий верхній кут клітки. Потім голка повинна з'явитися в нижньому лівому куті наступного квадрата цього ж ряду. Таким способом вишивається весь перший ряд узору.
6
Для переходу на новий ряд виведіть голку в правому верхньому кутку клітки. Нанизайте бісеринку і прошийте лівий нижній кут. Таким чином, шви чергується через один ряд - в парних голка йде справа наліво зверху вниз, в непарних - зліва направо знизу вгору.
7
Коли картина завершена, закріпіть нитку на виворітній стороні подвійним вузликом. Готове полотно можна оформити рамкою. Для цього тканину натягується на картон відповідного розміру, зі зворотного боку закріплюється клеєм і вставляється в раму.
Корисна порада
Візерунки для вишивки бісером можна запозичувати з посібників з вишивки хрестиком, купувати готові малюнки на канві або робити схеми самостійно - наносячи їх на папір в клітку. Кожна клітина буде відповідати одній бісеринці.