Як відлити деталь. Як відливають деталі з пвх.

Для більшості людей поняття «ливарне виробництво» міцно асоціюється з величезними плавильними печами, гуркотом, димом і ллються вогненної рікою потоками розпеченого металу. Але насправді відлити невелику деталь з олова, свинцю, латуні або алюмінію можна і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Сам процес виливки дуже простий. Головне в ливарному виробництві - виготовити ливарну форму. Вона створюється у формувальному ящику, який називається опока. Її розміри повинні перевищувати розміри відливається деталі приблизно в 1,5 рази.
2
Опока складається з верхньої і нижньої частин. Верхня частина являє собою рамку з 2-3 поперечками в центральній частині, а нижня - ящик з дном. Опока повинна бути міцною. Для цього верхню і нижню частину скріпіть між собою фіксаторами.
3
Всередину ящика засипте формувальну землю - суміш, що складається з чистого дрібного піску, глини і кам'яновугільної пилу. Як правило, моделлю для виготовлення форми є аналогічна деталь або модель з дерева або іншого матеріалу.
4
В процесі формовки нижню частину опоки заповніть формувальної землею, яку після цього потрібно злегка утрамбувати. Саму модель посипте порошкоподібною графітом або тальком і наполовину вдавите в землю з таким розрахунком, щоб потім можна було витягти.
5
Землю в ящику посипте графітом, потім встановіть верхню частину і вставте фіксатори. Важлива деталь ливарної форми - литник (пробка конічної форми), який вставляється в невідповідальних частина майбутньої деталі. Через неї буде заливатися метал.
6
Потім в опоку досипьте формувальної землі, щільно її утрамбуйте і обережно вийміть пробку під літник. Після цього гострим предметом розділіть верхню і нижню частини опоки до повного висихання. Між ними повинна утворитися форма, відповідна формі майбутньої деталі.
7
Відповідно до іншої технології, модель виробу виготовляється з воску або парафіну, потім покривається жаростойкой швидко застигає масою. Після висихання модель нагрівається, віск або парафін витікає через отвір, і виходить форма для заливки розплавленого металу.