Як поливати лимон.

При вирощуванні цитрусових в домашніх умовах правильний полив становить половину успіху. Тому якщо ви хочете виростити здорове і красиве лимонне деревце, уважно вивчіть поради про те, як його потрібно поливати.
Інструкція
1
Тільки що налита з-під крана вода містить багато шкідливих речовин, насамперед, хлор, вапно. Тому перед поливом необхідно дати такій воді відстоятися протягом 1-2 днів в посуді без кришки. Якщо хочете додатково очистити воду від домішок, пропустіть її через фільтр типу «Бар'єр». Добре, якщо у вас є можливість використовувати для поливу м'яку талу або дощову воду. Таку можна приготувати в морозильнику. Для цього воду заморозьте на добу в пластмасовій або іншої підходящої ємності. Потім ємність вийміть з холодильника і дозвольте воді повністю розтанути при кімнатній температурі.
2
Для поливу пристосуйте зручний посудину з носиком. Це необхідно для того, щоб була можливість підносити посудину до самої землі, а не лити воду зверху: при такому неправильному поливі коріння лимона оголюються, і на їх кінчиках гине микориза.
3
Слід уникати двох крайнощів: надмірного поливу і занадто убогого зволоження. У першому випадку з грунту вимиваються потрібні рослині речовини, може виникнути загнивання. Убогий полив, навпаки, призведе до того, що лимон засохне. Щоб визначити, чи потрібно в даний момент рослині полив, защіпніте трохи землі з горщика і стисніть її пальцями. Якщо земля злипається, виходить, вона досить волога, і з поливом необхідно почекати. Якщо ж земля розсипалася, лимон потрібно полити. Робіть такий тест на вологість ґрунту не рідше 1 разу на тиждень, а влітку, в спеку - не рідше 2 разів.
4
Перед поливом поверхню грунту злегка розпушіть, щоб вода краще вбиралася. Полив виробляєте поступово, невеликими порціями води, по всьому периметру горщика. Коли, нарешті, на піддоні виступлять кілька крапель води, полив слід припинити.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що при поливі лимона холодною водою довго він не проживе - рекомендується використовувати воду кімнатної температури; взимку її можна злегка підігріти її до 30-35С.Помніте, що окрім безпосереднього поливу лимону потрібно щомісячне обмивання крони з метою видалення з неї осілого пилу. Що стосується обприскування крони лимона з пульверизатора, то думки фахівців про доцільність цієї процедури розходяться: одні висловлюються «за», інші «проти», так що вирішуйте самі.