Як набирати текст на клавіатурі.

Навички швидкісного набору тексту на комп'ютері в 21-му столітті актуальні як ніколи: відправлення листів, миттєвих текстових повідомлень, документів і багато інших справи зараз можливі тільки при умінні друкувати текст досить швидко. Освоїти десятипальцевий метод набору тексту допомагають численні програми-тренажери.
Інструкція
1
Неможливо навчитися швидко друкувати з довгими нігтями. Щоб не чіпляти сусідні клавіші і не допускати помилок, а заодно і зберегти руки від можливих дрібних травм, острижися нігті коротший. Натискати на клавіші можна тільки подушечками.
2
Існує дві системи постановки руки на клавіатурі, залежно від типу клавіатури і форми руки користувача. Найпопулярніша заснована на положенні пальців лівої руки на клавішах «ф», «и», «в», «а» і для правої на «о», «л», «д», «ж». Для зручності на клавішах «а» і «о» є спеціальні виступи, за якими ви можете зорієнтувати вказівні пальці. Великими пальцями натискаються прогалини. Натискання інших клавіш проводиться найближчим пальцем.
3
Більш ергономічним вихідним положенням вважається «м», «в», «и», «ф» для лівої руки і «т», «л», «д», «ж» для правої (від вказівного до мізинця). Великі пальці також залишаються на прогалинах. Решта клавіші натискаються за тим же принципом, що і в попередній системі.
4
Найпопулярніші тренажери, які допомагають вивчити клавіатуру і друкувати швидко, не дивлячись на клавіатуру - «Стаміна» і «Соло на клавіатурі». Постановка руки в кожній програмі трохи відрізняється, але обидві вони досить зручні. Вибір залежить тільки від вашого смаку і особливостей будови руки. Займайтеся по вибраній системі хоча б по 10 хвилин кожен день.