Як прясти пряжу.

Якщо в давні часи у кожної жінки була прядка, і кожна жінка знала, як їй користуватися, а прядіння вовни було невід'ємним елементом домашнього господарства, то сьогодні рідкісна жінка цікавиться прядением, а прядка перетворилася на музейний експонат. Проте, при бажанні ви легко зможете освоїти нескладну техніку прядіння міцної нитки з будь вовни, якої раніше володіла будь-яка дівчина.
Інструкція
1
Перш ніж починати прясти, підготуйте шерсть до роботи. Розберіть її і отсортируйте по товщині і кольору, виберіть сміття, уклавши шерсть на решітку з дерева і б'ючи по ній натягнутою струною. Розчешіть шерсть за допомогою спеціальної щітки, прочісуючи два і більше разів занадто поплутані і складні ділянки. Розчісуйте шерсть маленькими порціями - так вам буде простіше впоратися з усім обсягом вовни за короткий час.
2
Коли шерсть буде готова, візьміть довге веретено. Сядьте в зручну позу і наберіть в ліву руку невелику кількість розчесаної вовни. Витягніть з вовняного кома пальцями іншої руки невелику пасмо шерсті шириною не більше 5 см і довжиною 10 см.
3
Витягнуту пасмо зафіксуйте пальцями лівої руки біля основи, а іншою рукою закрутіть пасмо, формуючи нитка. Чи не натягуйте нитку занадто сильно, щоб не порвати кужіль. Крутите нитку доти, поки на ній не утворюється щільна петля. Чим сильніше ви перекрутите пряжу , тим міцніше вона згодом буде.
4
Що вийшла ниткою акуратно обв'яжіть талію п'яти вашого веретена, укладіть його на рівну поверхню, а потім витягніть з пучка вовни ще одну пасмо довжиною в 10 см, утримуючи підставу скрученої раніше нитки.
5
Домагайтеся того, щоб пасма, які ви витягаєте, мали однакову ширину. Встановіть веретено під кутом до столу, і починайте акуратно обертати його за носок за годинниковою стрілкою. Робіть обертання плавними і рівномірними, щоб шерсть скручувалась в щільну нитку.
6
Довгу нитку накручуйте на веретено, щоб вона не заважала прясти далі. Спочатку накручуйте нитка на нижню частину веретена, а потім на верхню. Коли веретено переповниться, зніміть з нього нитку і змотайте пряжу в клубок.
7
Кінчик нитки на клубку з'єднайте, потім, з новою ниткою на веретені і підкрутіть з'єднання. Після невеликої практики у вас почне виходити рівномірна, тонка і міцна пряжа.