Як зібрати головоломку-вузол.

Складно переоцінити роль розвиваючих ігор в формуванні дитячої особистості, її становлення і розвиток певних навичок і здібностей. Розвиваючі ігри багатоликі: конструктори, пазли, карткові ігри, але не меншу цінність представляють головоломки. Вони відрізняються рівнем складності, кількістю елементів і суттю самої гри. Взяти, для прикладу, головоломку- вузол, розібрати яку легше, ніж зібрати. Але, незважаючи на складнощі при складанні головоломки-вузла, навчити дитину цього варто.
Вам знадобиться
  • Головоломка-вузол, інструкція по її складанні.
Інструкція
1
Розберіть головоломку, від'єднавши один від одного всі її окремі елементи.
2
Вивчіть уважно прикладену до головоломці інструкцію.
3
Простим, дитячою мовою поясніть своїй дитині, в чому полягає суть гри. При необхідності покажіть йому принцип з'єднання декількох елементів. В інструкції рекомендується починати збирати з дитиною головоломку з серединки. Так малюкові легше буде продовжити.
4
заохотити дитину самостійно шукати шляхи вирішення проблеми при зборці головоломки-вузла, але і не залишайте його без консультативної допомоги. В іншому випадку, інтерес малюка швидко пропаде до заняття, і він кине цю затію.
Зверніть увагу
Хваліть дитину за всі успіхи! Похвала має окриляюче дію: малюк, зарядившись нею, буде тягнутися до вчинення нових подвигів. Ні в якому разі не лайте малюка, якщо, зібравши кілька деталей головоломки-вузла, він кине гру. Можливо, вона для нього поки незрозуміла, а тому й нецікава. Тому запропонуйте дитині перший раз поспостерігати за вами: так він краще зрозуміє, що від нього вимагається, а значить, і швидше самостійно збере головоломку.
Корисна порада
Збирати головоломку-вузол з дитиною - не тільки веселе заняття, але і корисне проведення часу. Цей незвичайний «інструмент для розуму» допоможе вашому малюкові проводити аналогію, навчить аналізувати, що відбувається, розвине образне мислення і здатності швидко шукати вихід із складної ситуації. Разом з тим, за допомогою цієї захоплюючої гри можна заспокоїти і прикувати увагу навіть самого великого непосиди. Ефект вражаючий! Відзначається, що після подібного роду регулярних занять діти стають більш уважними і дисциплінованими.