Як вибрати сноубордні черевики.

Вибір черевик для сноуборда - заняття серйозна і відповідальна. Як і в будь-яких інших видах спорту, правильний вибір взуття може зробити вирішальний вплив на результат. Враховуючи досить високу травмоопасность сноуборду в порівнянні, наприклад, з легкою атлетикою, варто купувати снубордіческіе черевики тільки після ретельного вивчення різних моделей, запропонованих на ринку.
Інструкція
1
Насамперед визначитеся, яким напрямком сноуборду ви плануєте займатися. Від цього залежить, потрібні вам жорсткі або м'які черевики . Жорсткі черевики фіксують стопу максимально міцно. Вони призначені для швидкісних дисциплін, таких як карвінг, а так само для спуску на жорстких швидкісних трасах. За зовнішнім виглядом жорсткі черевики нагадують гірськолижні, хоча і мають ряд отлічій.У черевик для сноуборда більш висока внутрішня частина, більший кут нахилу, а також вони можуть нахилятися не тільки вперед, але і вбік. Вибравши занадто жорсткі черевики , ви підвищуєте ризик отримання мозолів, синців і навіть переломів. І звичайно, ці черевики не для початківців.
2
Якщо ви тільки починаєте займатися сноубордом, вибирайте м'які черевики . Вони більше підходять для звичайної ходьби. Крім того, вони дешевле.Мягкіе черевики набагато більш поширені. Такі черевики вибирають ті, хто займається фрістайлом і фрірайдом. У м'яких черевик зовнішня частина лише трохи жорсткіше ніж, внутрішня, а ось у жорстких черевик зовнішня частина виготовлена з твердої пластмаси і нога в них «як влита» .Іноді в магазинах можна зустріти якийсь проміжний варіант - жорсткі черевики з м'якими вставками в області кісточок.
3
Обов'язково звертайте увагу на те, для кого призначені черевики . Жіночі черевики відрізняються від чоловічих насамперед шириною халяви. Також існують спеціальні дитячі черевики , вони бувають тільки м'якими.
4
При виборі матеріалу, з якого виготовлені ваші майбутні черевики , віддайте перевагу синтетиці. Звичайно, всі ми звикли, що взуття з натуральної шкіри краще, ніж взуття з синтетики, але щодо сноубордических черевик ця аксіома непридатна. Шкіряні черевики дуже легко промокають і до кінця тренування будуть важити набагато більше, ніж на початку її. Крім цього, шкіряні черевики з часом деформуються і можуть стати причиною травми. Що стосується синтетичного матеріалу для виготовлення черевиків для сонуборда, то, як правило, це високотехнологічні матеріали останніх розробок.
5
Дуже важливо щоб нога в черевику була жорстко зафіксована. Це досягається за рахунок щільної шнурівки. У найкращих моделей передбачена окрема шнурівка для щиколотки і вз'ема. Крім цього, внутрішня частина черевика, «чобіток» або «валянок», виготовлений таким чином, щоб поступово приймати форму ноги власника. Часто його виготовляють із спеціально теплоформірующегося матеріалу. Такий «чобіток» розігрівають спеціальним феном або в духовці і надягають на ногу ще гарячим. В процесі охолодження рекомендується виконувати рухи, що імітують катання на сноуборді. У цьому випадку «чобіток» візьме ідеальну форму.
6
Навіть визначившись чітко з моделлю, ні в якому разі не купуйте черевики для сноуборда «на око». Примірка просто необхідна. Вибирайте строго свій розмір взуття. Одягніть черевики , зашнуруйте їх максимально щільно і спробуйте посувати ногою, якщо ви можете відірвати п'яту від підошви, значить ця пара вам не підходить. Нахиліться вперед, присядьте - п'ята також не повинна відриватися від підошви. Приміряйте черевики протягом 20 - 30 хвилин. У хорошому магазині спортивного обладнання продавці-консультанти поставляться до такої затримки з розумінням. Черевик не повинен тиснути або натирати, нога після примірки не повинна затікати. Походіть, посувайтеся, імітуючи рух на сноуборді. Ви повинні відчувати себе комфортно.
7
На спортивному ринку представлені моделі фірм найкраще зарекомендовашіх себе, таких як: Airwalk, Burton, DC, Elan, Forum, Flow, HBS, Head, Heelside, K2, Nidecker, Nitro, Northwave, Original Sin, Palmer, Ride, Rossignol, Salomon, Santa Cruz, Santa Cruz, Vans, Volkl.Главное, при виборі черевик для сноуборда орієнтуватися не на назву фірми, а на власні відчуття. Адже ви вибираєте найкращу пару для себе.