Як зробити генератор змінного струму. Генератор струму своїми руками.

Генератор змінного струму, зроблений своїми руками, може стати в нагоді вам в різних ситуаціях. Самостійно можна виготовити найпростіший генератор на основі двигуна від старої дитячої іграшки. Якщо двигуна під рукою немає, його також можна зробити самому.
Вам знадобиться
  • Лінійний магніт у вигляді смуги, вісь, дві котушки з-під ниток № 10, провід з емалевою ізоляцією, дерев'яна рама (або готовий електричний двигун від будь-якої дитячої іграшки), швейні нитки.
Інструкція
1
У середині лінійного магніту у вигляді металевої смуги просвердлите отвір (воно призначене для осі), потім з'єднайте магніт з віссю.
2
Намотайте на котушки з-під ниток провід з емалевою ізоляцією (його діаметр повинен становити 0,25 мм) так, щоб заповнився каркас.
3
Прикріпіть котушки на дерев'яну раму. Закріплений на осі магніт повинен обертатися між їх торцями.
4
Послідовно з'єднайте котушки. Напруга на висновках при обертанні магніту має бути максимальним - це можна перевірити експериментальним шляхом. Ваш двигун готовий, його можна використовувати для створення генератора змінного струму.
5
На вісь двигуна намотайте нитку. Якщо до висновків двигуна підключити невелику лампочку і потягнути за нитку, лампочка загориться.
Зверніть увагу
Обов'язково використовуйте міцні швейні нитки, в іншому випадку ваш генератор буде працювати недовго. Перевірити міцність можна, розтягуючи нитка руками. Хороша нитка буде пружинити, вона не порветься відразу. Міцність ниток залежить від товщини, вона знижується з підвищенням номера (тобто найміцнішими будуть нитки № 00). Зверніть увагу, що білі нитки є більш міцними, ніж кольорові. Найшвидше рветься чорна нитка.
Корисна порада
Вирощують двигун можна не тільки від руки за допомогою нитки. Також можна використовувати повітряний гвинт: вийде мініатюрна вітрова електростанція. Напруга буде залежати від швидкості двигуна. Швидкість можна збільшити, скориставшись шківами: необхідно надіти великий шків на вісь гвинта і маленький - на вісь мотора.
Для того щоб отримати електричний ток , підключіть провідник до джерела електричного поля (джерелу ток а). Найбільш популярними є гальванічні елементи, термобатареї і генератори. Всі вони перетворять різні види енергії в електричну.
Вам знадобиться
  • Мідні і алюмінієві провідники, дугоподібний магніт і ємності різних обсягів.
Інструкція
1
Отримання ток а за допомогою гальванічного елементаЧтоби зробити гальванічний елемент, візьміть звичайне відро, наповніть його землею і рясно полийте її концентрованим соляним розчином. Після чого вставте по краях відра мідну і залізну пластину. Приєднаєте вольтметр і переконайтеся в наявності напруги. Поєднавши послідовно кілька таких елементів, можна отримати ток , достатній для зарядки мобільного телефону.
2
Для створення більш складного гальванічного елемента візьміть звичайну півлітрову банку і насипте на її дно мідного купоросу. Потім опустіть мідний дріт, згорнуту в спіраль, з заізольовані кінцем, який виводиться з банки. Залийте цю конструкцію водою і накрийте кришкою з цинкової пластиною, яка буде знаходитися у верхній частині банки. Приєднаєте вольтметр до мідного (позитивному) і цинковому (негативному) електродів - він покаже напругу. З'єднайте їх провідником, і в ньому потече електричний ток .
3
Отримання ток а в термогенератора Візьміть два провідника з константана (сплаву нікелю та міді) і заліза і спаяти їх з двох кінців. Потім розріжте один, наприклад, залізний, і встановіть чутливий амперметр в вийшла ланцюг. Після цього нагрійте один з спаяних кінців. Амперметр покаже наявність ток а в ланцюзі - вийшов термогенератор. Зробивши кілька таких контурів, і з'єднавши їх паралельно з амперметром, можна добитися значного збільшення сили ток а. Якщо немає константана, замініть його міддю, але ефект від такого термогенератора буде гірше.
4
Отримання ток а за допомогою магнітного поляМежду полюсами потужного постійного дугоподібного магніту розташуйте рамку з мідного провідника, яку можна обертати на двох м'яких провідниках, підключених до міліамперметру. Обертайте рамку рукою, і в провіднику з'явиться електричний ток , що відіб'ється на свідченнях миллиамперметра. Для того щоб м'який провідник не скручувався, до кінців рамки припаяйте два мідних кільця, а на провідники встановіть щітки. У цьому випадку рамку можна буде обертати як завгодно довго. Для збільшення значення одержуваного ток а, використовуйте більше витків дроту в рамці - сила ток а збільшиться пропорційно до їх кількості.