Як зробити термопару.

Термопара - це спайка двох металів, які відрізняє велика різниця робіт виходу електрона. Розплавити два дроти і сплавити їх один з одним можна самостійно, використовуючи підручні матеріали.
Вам знадобиться
  • Посудина (це може бути пластикова пляшка), 150-250 мл води, кухонна сіль, два дроти.
Інструкція
1
Візьміть заздалегідь підготовлений посудину і заповніть його водою. Врахуйте, що рідини не повинно бути занадто багато. Вона повинна займати приблизно половину судини або трохи менше. Таким чином, 250 мл води - це ідеальна кількість для півлітрової пляшки.
2
Засипте у воду приблизно 2-4 чайних ложки кухонної солі (тобто така кількість хлориду натрію, яке зможе розчинитися у воді). Вода з сіллю є електролітом.
3
Візьміть провід з вилкою. Зачистіть на одному з проводів досить велику ділянку. Інший варіант - повісити металевий електрод невеликого розміру.
4
Опустіть провід у воду з розчиненою в ній кухонною сіллю, тобто в електроліт.
5
Прикрутите до другого проводу термопару .
6
Підключіть дроти безпосередньо до розетки, попередньо обмеживши струм. Поставте пробки приблизно на 6-10 ампер перед тим, як здійснювати операцію.
7
Опустіть термопару в електроліт. Ви зможете побачити, як між поверхнею солоної води і проводом утворюється дуга. Відбувається випаровування води, будуть бризки, тому необхідно робити все дуже акуратно. Тримати необхідно приблизно 2-4 секунди.
8
Вийміть термопару з електроліту.
Зверніть увагу
Під час здійснення даної операції, як і будь-якого іншого заходу, пов'язаного з електричним струмом, необхідно бути гранично обережним! Існує ймовірність ураження електричним струмом, тому працюйте тільки в гумових рукавичках, щоб уникнути подібної небезпеки.
Корисна порада
Досить часто виникає необхідність реанімувати термопару. Якщо це ваш випадок, два дроти слід просто злегка скрутити на кінці, попередньо їх зачистивши.