Як бігти на лижах.

Для лижників-любителів цей вид "транспорту" є скоріше розвагою, а не спортом. Тому до методів пересування на лижах вони ставляться не дуже уважно, не обтяжуючи себе вивченням всіх тонкощів. Але ж навіть три простих «ходу», відточені відповідно до правил, дозволять бігти на лижах набагато швидше і з меншими зусиллями, ніж зазвичай.
Інструкція
1
Найпростіший хід, яким все хоча б раз в житті користувалися - попеременний двухшажний. Рухи тут повторюють рухи рук і ніг при звичайній ходьбі у швидкому темпі, коли вперед виносяться протилежні рука і нога. Відштовхнувшись правою ногою і лівою рукою, ліву ногу плавно висувайте вперед, поступово переносячи тяжкість тіла на неї. Праву руку винесіть вперед, права нога при цьому теж починає рух вперед (після поштовху вона трохи зігнута в коліні). Права палиця встромляється в сніг, а та ж нога всією поверхнею лижі стикається з лижень і починає ковзати вперед. Важкість тулуба розподіляється приблизно порівну на обох опорних точках. Ліва рука після відштовхування висувається вперед, а права вчиняє поштовх. Коли процес відштовхування правою рукою завершується, його ж починає ліва нога. При певному тренуванні ви зможете розвивати швидкість настільки, що після кожного поштовху будете ковзати не менше двох метрів.
2
За схожим принципом рухається тіло і при четирехшажном попеременном ході. Різниця полягає в тому, що після двох кроків і відштовхувань скоюються два кроки без допомоги палок. При цьому не можна занадто сильно розмахувати палицями, розкидати їх в сторони або волочити по снігу - все це сповільнить швидкість бігу.
3
Ще більшу швидкість можна розвинути, якщо навчитися одночасного двухшажному ходу. Це досягається за рахунок збільшення сили відштовхування двома руками відразу. Рухаючись по інерції на злегка зігнутих ногах і при тулуб, трохи нахиленому вперед, перенесіть вагу тіла на ліву ногу. В цей же час лижні палиці виносьте вперед. Висуньте вперед праву ногу і, відштовхнувшись лівою, сковзаєте на ній. Відштовхніться правою ногою і мережною винесені вперед палки в сніг (вони перебуватимуть під кутом приблизно 50 градусів, спрямованим на вас). Коли поштовх ногою буде завершений, палиці пройдуть перпендикулярне розташування по відношенню до лижні і опиняться під гострим кутом вперед. В цей момент необхідно почати відштовхуватися руками. В цей час ковзання відбувається на лівій нозі. Коли поштовх палицями завершений, права нога приставляється до лівої і ви за інерцією проїжджаєте 3-5 метрів. Потім весь цикл повторюється, але в цей раз починати слід з іншого ноги.
4
На швидкість бігу впливають не тільки сила рук і ніг, але і правильне дихання лижника. Відштовхування і одночасне легке присідання повинні відбуватися на видиху, а випрямлення - на вдиху.