Як поміняти електропроводку.

Погана електропроводка в будинку може стати причиною багатьох неприємностей, включаючи пожежу в будинку. Іноді вихід з ладу електропроводки пов'язаний з її зносом, нерідко причиною несправності є неправильний монтаж внутрішньоквартирної електричної мережі. У кожному разі, при ремонті квартири електропроводці слід приділити пильну увагу. Головна вимога до електропроводки в житловому приміщенні - бути надійною і забезпечувати безпечне поводження з електрикою.
Вам знадобиться
  • Перфоратор, електричні дроти, викрутка, кусачки, плоскогубці, цементний розчин, алебастр
Інструкція
1
Проводьте монтаж електропроводки до виконання малярних і шпаклювальних робіт, заміни труб опалення та радіаторів. Спочатку змонтуйте проводку, а тільки потім встановіть розетки і вимикачі.
2
Визначте, чи будете ви міняти проводку повністю або лише частково. Якщо при ремонті планується змінити розташування освітлювальних приладів і побутової техніки, додати нову проводку або перемістити стару, бажано поміняти її всю цілком. Це дозволить уникнути великої кількості непотрібних з'єднань проводів.
3
Щоб під час ремонту електропроводки не залишатись без електрики, дроти в настановної коробці з'єднайте таким чином, щоб світло весь час був включений. При цьому загальне світло включається і вимикається за допомогою автомата на розподільчому щитку. Встановіть одну потрійну розетку, до якої підключіть подовжувачі.
4
Змонтуйте нову проводку так, щоб всі з'єднання проводів перебували в настановних коробках вимикачів. Стан таких сполук завжди можна буде перевірити. Один з варіантів пристрою розеток полягає в тому, щоб взагалі не робити сполуки (які найчастіше служать причиною несправностей), а пустити від щитка кілька окремих кабелів, щоб позбутися від безлічі разветвленій.Второй варіант - прокласти від щитка кабель великого перетину, а від нього зробити в розподільних коробках відводи для окремих розеток. Втім, така проводка менш надійна.
5
Якщо ви плануєте зробити приховану проводку, поглиблену в стіну, заздалегідь виконайте в стінах поглиблення для розеток та вимикачів, а для прокладки проводки - спеціальні канавки. Для виконання цих робіт знадобиться перфоратор. Дроти укладіть в канавки і закріпіть їх за допомогою алебастру. Після цього канавку замажте цементним розчином і зашпаклюйте.
6
Відведіть для повної заміни електропроводки в квартирі не менше півтора-двох тижнів. Можлива заміна проводки частинами, по кожній кімнаті окремо, а потім проведення оздоблювальних робіт.