Як поставити маховик.

Володіючи значними розмірами і великою вагою, маховик двигуна стабілізує частоту обертання коленвала. Але тільки за умови дотримання бездоганної балансування деталі. Інакше він може зруйнувати спочатку задні, а потім і наступні корінні опори колінвала в блоці циліндрів. Тому до його установці необхідно поставитися з певною часткою відповідальності.
Вам знадобиться
  • - набір гайкових головок.
Інструкція
1
Установка маховик а виробляється, як правило, по закінченню капітального ремонту двигуна. За рідкісним винятком його заміна здійснюється з причини руйнування дисків зчеплення (на практиці бувало й таке), в результаті чого йому були нанесені такі пошкодження, які унеможливили подальше продовження експлуатації зазначеної деталі.
2
Не має жодного значення якої маховик встановлюється на задньому фланці коленвала, новий або «був у вжитку», його обов'язково піддають ретельної повірці на предмет балансування. Вдобавок визначається стан робочої поверхні, призначеної для розміщення механізму зчеплення, а також досліджується місце посадки опорного підшипника первинного вала коробки зміни передач.
3
Після проведення дефектації та усунення виявлених недоліків (якщо такі були), маховик встановлюється на двигун. На демонтується з автомобіля моторі, дана задача істотно спрощена: - очистіть і знежирте дотичні поверхні фланця коленвала і маховик а, - підійміть деталь і, поєднавши металевий штифт з отвором в маховик е , надягніть його і наживите пару болтів кріплення, - закрутіть залишилися елементи кріплення, - підтягніть болти кріплення маховик а за схемою «хрест - навхрест», - остаточне затягування виконайте динамометричним ключем із зусиллям, зазначеним в інструкції по ремонту , в таблиці «Моменти затягувань».
4
Перед тим, як закручувати болти кріплення маховик а нанесіть на їх різьбову частину невелику кількість клею-герметика.
5
Якщо конструкція кріплення маховик а передбачає дотримання контрзаходів по мимовільного відпускання болтів, то обов'язково їх виконаєте (установка стопорних шайб або попарно обв'язка капелюшків болтів дротом та ін.).