Як збільшити чутливість мікрофону.

Якщо новий мікрофон погано або взагалі не працює - це ще не означає, що ви купили браковану річ. Мікрофон ще потрібно правильно налаштувати. Те, наскільки добре вас буде чутно співрозмовнику, залежить від чутливості мікрофона . Її можна регулювати.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, мікрофон
Інструкція
1
Відкрийте налаштування вашого мікрофона . Подивіться, як задана чутливість. Якщо вона низька, збільште її і спробуйте мікрофон в дії знову. Якщо стало чутно трохи краще, але якість все одно вас не влаштовує, підвищуйте чутливість до того рівня, поки звук не покажеться вам оптимальним. Якщо ж чутливість вже дійшла до максимального рівня, а як і раніше не чутно, що ви говорите через мікрофон, то потрібно буде більш ґрунтовно зайнятися настройками мікрофона .
2
Запустіть мікшер Windows. На панелі задач у правому нижньому куті двічі клікніть на значок «Гучність», він виглядає як круглий динамік. Якщо цього значка немає, він може бути просто відключений. Тоді через меню «Пуск» зайдіть в «Панель управління» і відкрийте розділ «Звуки і аудіопристрої» (назва може бути трохи іншим, в залежності від вашої операційної системи). Навпроти рядка «Відображати значок на панелі завдань" поставте галочку. Якщо і після цього іконка не з'явиться, то перевірте, чи працюють на вашому комп'ютері аудіодрайвер. Їх некоректна робота або взагалі відсутність може бути однією з причин проблем з мікрофоном. В цьому випадку встановіть або переустановите звукові драйвери, актуальні для вашої операційної системи.
3
Якщо в запущеному мікшері не відображається регулятор мікрофона , то через меню «Параметри» зайдіть в «Властивості» і там включите відповідний регулятор. Приберіть позначку «Вимк.», Щоб перевірити, чи працює мікрофон - подмімо в нього. Якщо з динаміків піде шерех, значить, все в порядку. Поверніть позначку «Викл.», Інакше всі шуми і свій голос ви будете чути через свої колонки.
4
Переведіть мікшер в режим «Запис» через вкладку «Властивості». Поставте галочку в графі «Вибрано» («Вкл.»). Тепер відкрийте настройки. Позначте рядок «20db Boost» - це додасть відчутні 20 децибелів до чутливості мікрофона .
5
Якщо мікрофон і раніше не працює, але в його справності ви впевнені, перевірте, чи правильно встромлені штекери. Крім цього перевірте настройки тієї програми, через яку ви здійснюєте аудіо/відеозв'язок (Skype, Mail Agent і т.п.). Може бути так, що в якості мікрофона за замовчуванням обрано не той пристрій, що ви підключили.
Зверніть увагу
Чутливість сучасних мікрофонів становить від 1-2 (динамічні мікрофони) до 10-15 (конденсаторні мікрофони) мВ/Па. Чим більше це значення, тим вище чутливість мікрофона. Таким чином, мікрофон з чутливістю -75 дБ менш чутливий, ніж -54 дБ, а з позначенням 2 мВ/Па менш чутливий, ніж 20 мВ/Па.
Корисна порада
Для повної реалізації всіх можливостей Android OS необхідно отримати права root-користувача, після того різання даної процедури ви зможемо самостійно налаштувати та оптимізувати програмну і апаратну частини телефону. Багато користувачів смартфонів на базі Android OS скаржаться на низьку чутливість мікрофона, або як кажуть на низьку гучність.