Як почати прикорм.

Введення прикорму є важливим кроком до формування дитячого здоров'я, знайомству дитини з різноманіттям існуючих смаків. Крім того, починаючи харчуватися прикормами, малюк розвиває навички самостійного вживання їжі. Перед введенням прикорму ви повинні знати, навіщо, коли і як його вводити.
Інструкція
1
Навіщо вводити прикорм? Справа в тому, що до 4-6 місяців материнське молоко і суміші вже не в змозі задовольнити повністю потреби зростаючого дитячого організму в поживних речовинах і енергії. Крім того, вже до 3 місяців життя малюка у нього з'являються травні ферменти. Механізми проковтування і місцевий імунітет дитячого кишечника формуються трохи пізніше - ближче до 4 місяців.
2
Починати вводити прикорм слід близько 4-6 місяців життя дитини, коли він вже: - впевнено тримає голівку і її повертає; - Сидить з підтримкою; - Досягає ваги близько 6 кг; - Залишається голодним навіть після 8-10 грудних годувань або ж випиває до 900 мл суміші на добу.
3
З часом введення прикорму визначилися. Тепер поговоримо про те, як вводити прикорм. Починати його слід овочевих або фруктових пюре, каш, обов'язково однокомпонентних. До їх складу не повинні входити цукор, сіль і загусники. Ретельно вивчайте етикетку продукту, щоб до складу препарату не входили інші соки або пюре.
4
Кожен новий продукт давайте дитині, тільки якщо він повністю здоровий, і пропонуйте його до ранкового грудного годування, щоб відстежити протягом дня реакцію на нього.
5
Вводите новий продукт поступово. Починайте з половини чайної ложки і поступово збільшуйте його обсяг на 15-30 мг щодня протягом 8-10 днів. Якщо дитина погано переносить продукт, потрібно припинити прикорм і спробувати знову ввести його через деякий час. Якщо негативна реакція повторилася, відмовтеся від продукту, спробуйте замінити його аналогічним.
6
Перед тим як вводити новий продукт, спочатку погодуєте дитини попереднім хоча б 5-7 днів. І так само чиніть кожним новим продуктом прикорму. В іншому випадку, ви не будете знати, який саме продукт викликав відторгнення.
7
Кожен новий продукт прикорму теж повинен бути однокомпонентним, як і перший. Так якщо у малюка виникне висип, проблеми з травленням або інші прояви неприйняття їжі, ви будете точно знати, який продукт у цьому «винен».
8
В півроку ви можете починати малюка знайомити з м'ясними продуктами. Ідеальним початком такого знайомства стануть однокомпонентні м'ясні пюре.