Як поставити світло в студії. Як поставити джерела світла для аквас'емкі.

Правильна розстановка світла в фото- або відео студії - запорука ідеальної зйомки. Граючи зі світлом, можна створювати різні образи і химерні тіні. Головне - навчитися грамотно використовувати світлові ресурси. А для цього необхідно дотримуватися досить нехитрі правила розстановки світлових приладів в приміщенні.
Вам знадобиться
  • - моноблоки;
  • - парасолі;
  • - тарілка.
Інструкція
1
Гарну зйомку можна зробити, використовуючи всього лише одне джерело світла і білий фон. Якщо ви хочете, щоб при зйомці від людини була невелика ненав'язлива тінь, то потрібно створити жорсткий рисунок світла і тіні. Такий, щоб перехід між ними був дуже чітким. Для цього поставте модель якнайближче до фону, а джерело світла - прямо навпроти неї по прямій лінії. Регулюйте відстань від джерела світла до моделі, виходячи з того яку саме тінь ви хочете отримати. Чим вище моноблок, тим довшим буде тінь. Для більш зручної роботи з світлом необхідний ще й штатив (стійка, за допомогою якої джерело світла кріпиться і може регулюватися по висоті).
2
Якщо ви хочете більше спрацювати на контрасті, наприклад, при створенні портрета, то фон потрібно замінити на однотонний чорний, а до моноблоку потрібно додати білу парасолю "на просвіт". За допомогою таких пристосувань можна вигідно відтінити обличчя моделі, додаючи глибини і виразності образу. Для цього треба людину розташувати на видаленні від фону. А моноблок необхідно розмістити на рівні голови моделі. З того боки, який ви хочете виділити при зйомці, розташуйте парасолю. - Він додасть окремі відтінки знімку.
3
Якщо у вас буде два джерела світла , можна вже створювати зовсім інші знімки. Так, наприклад, при використанні 2 моноблоків і 2 парасольок "на просвіт" укупі з білим фоном можна зробити ніжний "димчастий" малюнок. Парасолі розташовуються по діагоналі від моделі, одне з джерел світла (основний) працює в якості "малює", тобто визначального співвідношення світла і тіней. Додатковий моноблок розташовується справа ззаду від моделі і спрямований на фон, який знаходиться за нею. Його функція - заповнювати простір світлом, усуваючи провали в тінях за моделлю. Поєднання цих джерел світла надає знімку об'ємність. Поза моделі повинна бути розгорнутою на три чверті.
4
Якщо ви хочете створити загадкову зйомку, то вам знадобляться два моноблока і білі парасолі. Джерела світла встановлюються позаду моделі. Направити їх світло потрібно на фон так, щоб вони на нього потрапляли під кутом 45 градусів. При такій розстановці світла виходить, що ці джерела створюють м'який силуетний портрет, а за рахунок цього виходить легка засвітка моделі. Перевага такої зйомки в тому, що дрібні деталі приховані, щоб не заважати сприйняттю образу в цілому. Зате риси обличчя цілком впізнавані.
5
Хочете створити "голлівудський портрет"? Використовуйте для цього два джерела світла і додайте до них рефлектор "Тарілка". Тарілка повинна бути встановлена фронтально, трохи вище очей моделі. Завдяки такій розстановці світла виходить ефект "метелики", при якому з'являється тінь від носа моделі і виглядає вона як раз, як метелик. Модель повинна стояти на відстані 1 метра від фону, таким чином тінь буде падати на фон. Другий (додатковий) джерело світла повинен розташовуватися за моделлю приблизно на рівні плечей, тим самим створюючи "контровое" висвітлення. Все це допоможе промальовувати фактуру волосся моделі і додасть обсягу знімку.
Популярність багаторівневих стель невипадкова. Вони дозволяють реалізувати найсміливіші ідеї дизайнерів. Світильники в цих стелях відрізняються від встановлених на звичайній стелі: вони можуть бути «розкидані» по всій поверхні стелі, створюючи різні ефекти. Установка освітлення в багаторівневих стелях завжди проходить в два етапи: прокладка проводів і монтаж джерел світла.
Інструкція
1
Прокладати проводи необхідно ще на етапі створення стелі. Перетин проводів повинно бути вибрано з розрахунку напруги світильників. Найкраще, перейти на 12-вольтів систему з використанням трансформатора. Ця система абсолютно безпечна і дає багато переваг перед звичайною 220-вольтової системою: по-перше, можна встановлювати дешеві світлодіодні світильники, при цьому значно знижується споживання електрики, при цьому не потрібно прокладати проводку в захисній жилі, а переріз проводу можна використовувати менше розрахункового. За загальним рахунком, витрати на матеріали при однакових затратах на монтаж у 12-вольтів світильників набагато нижче, ніж у 220-вольтів. Дроти для них використовують з ПВХ ізоляцією (ПВ, ПВС) з перетином 0,5-0,75 мм.
2
Потужність трансформатора для такої системи розраховується, виходячи з кількості вихідних обмоток, до яких буде підключатися певну кількість ламп. Вимикач, який під'єднується до системи освітлення, повинен вимикати не конкретні лампи, а саме трансформатор. Якщо вам хочеться створити кілька зон освітлення, то буде потрібно кілька трансформаторів.
3
Прокладаючи проводи всередині стелі не можна їх кидати прямо поверх металопрофілю, до якого прикручений гіпсокартон. Це не відповідає вимогам безпеки. Загрожувати це може загорянням від короткого замикання, що виник в результаті затоплення зверху, а також механічним пошкодженням. Саме тому, необхідно дроти укладати в негорючі рукава.
4
Також важливо все скрутки і розгалуження кріпити в спаечних коробках. Найкраще виводити окрему лінію від кожної распаєчной коробки. При підключенні проводів до патрона лампи, фазний провід монтують до дальнього контакту, а вимикач розмикає фазний, а не нульовий провід.
5
Виходячи з вищевикладеного, алгоритм проводки світла в стелі можна подати так: від мережі дроти підключають до вимикача, потім до трансформатора, а від трансформатора відходять дроти до окремих патронам. Патрони і самі лампи монтують вже по закінченні ремонту в кімнаті.