Як замінити проводку в квартирі. Як замінити проводку в квартирі.

Коли йде ремонт, всі думки у людей зазвичай спрямовані на різні тонкощі: якого кольору вибрати шпалери, які повісити штори, що поставити на полицю, як декорувати меблі. І дуже рідко згадують про електропроводку. А це відноситься до найважливіших елементів безпеки і комфорту. Саме без електрики квартира стане практично не придатна для життя. А якщо проводка стара і відбуваються збої? Потрібно терміново її змінювати!
Вам знадобиться
  • - кріпильні матеріали;
  • - дроти;
  • - нові розетки і вмикачі;
  • - викрутки і перфоратор.
Інструкція
1
Самостійна заміна електропроводки - складне завдання. Причому відповідальність за якість проведення проводів дуже велика. Важливо, щоб всі контакти були якісними і безпечними, щоб ніде не іскрило. Перший крок у будь-якій справі - планування. Спроектуйте, яким чином буде проведена нова проводка. Можливо, колишнє розташування вас не влаштовувало, тепер є можливість зробити все під свій смак.
2
Купуйте необхідну кількість дроти, кріпильних матеріалів, розеток і вимикачів, кабель-каналів. Ретельно вибирайте всі матеріали - не тільки за зовнішніми даними, але й за технологічними характеристиками. Пам'ятаєте, в електриці безпека - понад усе!
3
Вимкніть подачу електроенергії в квартиру. Для цього вимкніть рубильник в щитку, який розташований на майданчику поверху.
4
Тільки знеструмивши дроти, приступайте до їх демонтажу, електроприладів і аксесуарів. Не шкодуйте стару проводку , не встановлюйте демонтовані дроти знову. Адже ви не знаєте, де вони можуть бути пошкоджені.
5
Нанесіть розмітку, де проходитимуть дроти, і просвердлите перфоратором дірки під кріпильні елементи, дотримуйтесь проектом, розробленим раніше.
6
Сучасні технології дозволяють зробити проводку практично непомітною. Користуйтеся досягненнями науки, встановіть спеціальні кріплення і кабель-канали, усередині яких будуть протягнуті дроти. Простягніть і зміцните їх.
7
Підключіть до проводів розетки і вмикачі, підвісьте люстри та інші світильники, які відносяться до стаціонарної проводці. Ізолюйте всі контакти ретельно і акуратно.
8
Закрийте кришкою кабель-канали, включіть рубильник електропроводки і перевірте працездатність нової системи. Якщо всі елементи слухняно вмикаються і вимикаються, ніде не іскрить, і не запахло паленими проводами - ви все зробили правильно. Тепер можна продовжувати ремонт, по закінченні якого ви зможете насолоджуватися усіма зручностями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=G0JLtMeyJTo
Зверніть увагу
Прокладайте нову проводку таким чином, щоб всі з'єднання перебували в межах досяжності і були приховані в настановних коробках вимикачів. Міняйте проводку до початку штукатурних робіт.
Корисна порада
Не соромтеся консультуватися у фахівців, якщо сумніваєтеся в чомусь. Якщо зіткнулися з труднощами при проектуванні нової проводки, скористайтеся можливістю об'ємного моделювання. Це не тільки дозволить оптимально підібрати потрібний варіант, але і дасть можливість випробувати кілька варіантів на моделі. Після чого ви зможете зробити освітлення своєї квартири неповторімим.Пріобретайте тільки якісні матеріали, тільки в перевірених магазінах.Тщательно перевіряйте всі стики і з'єднання на ізоляцію. Найменша іскра може призвести до пожежі.