Як вибрати компас.

Компас - дуже важливий прилад навігації для будь-якого мандрівника. Туристичні компаси використовуються для всіляких цілей і мають свою специфіку. Все залежить від типу подорожі і способу пересування: пішки, по повітрю, на машині, на судні або на велосипеді.
Вам знадобиться
  • - будь-який металевий предмет;
  • - інформація про моделі і різновидах компаса.
Інструкція
1
В першу чергу вам необхідно визначитися з видом подорожі, від якого залежить вибір моделі компаса.
2
Виберіть потрібний компас з представленого асортименту туристичного магазину. Звірте свої знання про хороших моделях компаса з думкою консультанта. Як ви розумієте, то не потрібно повністю покладатися на поради менеджера. Для початку пробіжіться по форумам, почитайте відгуки початківців туристів і фахівців.
3
Загальні правила вибору наступні: - нактоузний і шляховий компаси призначені для морських подорожей (за допомогою такої моделі приладу легко утримувати потрібний курс яхти); - ручний компас і міні-компас зручні практично для всіх видів подорожей завдяки своїм габаритам, вбудованої підсвічуванню і простоті використання; - GPS-компаси або навігатори зручні для пересування на велосипеді або автомобілі.
4
Перевірте компас. Точність традиційного компаса зі стрілкою легко перевірити в такий спосіб: покладіть компас на рівну поверхню і дочекайтеся повної зупинки його стрілки. Потім піднесіть будь металевий предмет до компасу, дочекайтеся відхилення стрілки у відповідну сторону і приберіть його. Стрілка повинна зайняти своє колишнє положення без будь-яких похибок. Таку процедуру потрібно повторити кілька разів для більш ретельної перевірки, підносячи метал з різних сторін приладу.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що придбавати компаси краще того виробника, який випускає тільки навігаційні прилади («Експедиція», «Московський Компас»). Це гарантує точність і довговічність компаса при правильній експлуатації.
Корисна порада
Вибираючи універсальний компас, віддайте все ж перевагу малогабаритним моделям, які точно знайдуть місце у вашій сумке.Не варто купувати занадто дорогий компас, так як цей прилад легко втратити в подорожі або вивести з ладу. Після того як ви ознайомитеся з усіма тонкощами, можна буде подумати і про вдосконалену нової моделі.