Як виховувати близнюків.

При народженні близнюків батьки відчувають подвійну радість, поряд з якою десь близько криється розгубленість. Часом і одного малюка дуже важко виховати, що вже говорити про двох. Психічний розвиток близнюків проходить як у одинаків, але має ряд своїх особливостей. Приблизно з півроку діти починають відчувати присутність один одного і з часом випробовувати на собі настрій іншої. До трьох років відбувається розподіл функцій між собою, і закладається основа їх майбутніх взаємин, які, насамперед, залежать від виховання.
Інструкція
1
На розвиток дітей- близнюків суттєво впливає їх тісний контакт між собою. Звичайно, їм ніколи не буває нудно, вони являють собою єдине ціле. Але саме це є однією з найпоширеніших помилок батьків при вихованні двійнят. Не прагніть виховати їх як одне ціле. Поки вони ще маленькі, однаковий одяг, їжа - все це доречно. Але коли діти підростуть і стануть усвідомлювати себе особистістю, підхід до виховання слід змінити. Заохочуйте індивідуальність кожного. Називайте кожного по імені і рідше робіть узагальнення.
2
Хоча близнюки дуже прив'язані один до одного, у деяких з них часто розвивається конкуренція, особливо за батьківську любов. Тому завжди приділяйте однакову кількість уваги кожному, привчайте їх ділитися один з одним. Якщо ви хвалите або лаєте одного з них, не можна порівнювати його досягнення або проступки з братом або сестрою. Зіставляйте факти тільки з власними действіямі.Не використовуйте у вихованні близнюків тілесні покарання. Вони не зрозуміють, чому між собою їм битися заборонено, а вам шльопати їх можливо. У конфлікти і бійки близнюків між собою також не варто втручатися постійно. Чим менше ви на них звертаєте свою увагу, тим рідше сварки між двійнятами. Робіть це тільки в крайніх случаях.Когда діти починають говорити, приділяйте їх мови якомога більше уваги. Близнюки повторюють не тільки мову дорослих, а й наслідують один одному. Тому намагайтеся грамотно і тактовно поправляти помилки в розмові малюків.
3
При виборі іграшок перевагу віддавайте тим предметам, які можуть заміняти один одного, щоб діти могли ними змінюватися. Так ви привчите їх ділитися один з одним. Іграшки не повинні бути однаковими, якщо, звичайно, справа не стосується велосипедів, роликів тощо Незручно, коли один малюк катається на них, а другий чекає своєї очереді.Подаркі на день народження даруєте різні, а не один на двох. Вибираючи їх, враховуйте смаки та інтереси кожного. Те ж стосується і дозвілля. Не віддавайте близнюків без їхнього бажання в однакові гуртки чи секції. Адже одному можуть подобатися танці, а іншому баскетбол та інше. Однак подібні методи не повинні стосуватися школи. Не розводьте дітей по різних класах. Разом їм буде набагато зручніше і спокійніше.
4
Найчастіше батьки надають близнюків один одному. Але важливо пам'ятати, що правильніше буде дати їм можливість спілкування з однолітками і дорослими. Звичайно, діти-близнюки цілком можуть обійтися і без контактів з іншими людьми, але завдяки цьому, вони можуть замкнутися на собі, що призведе до можливих ускладнень в адаптації в колективі. Дуже сильна взаємозв'язок може нашкодити їм в майбутньому при влаштуванні на роботу або побудові сім'ї. Заохочуйте їх самостійність. Рано чи пізно близнюки виростуть і їх дороги розійдуться по різних сторонам.І пам'ятайте, що головним засобом у вихованні дітей вважається батьківська любов, турбота і увага. Доведіть їм, що в кожній дитині ви бачите особистість, і кожен їх них вам доріг однаково. Тільки тоді ви зможете виховати малюків правильно.
Корисна порада
Доглядати і виховувати близнюків однієї дуже важко. Тому залучайте до роботи і тата. Привчіть себе і малят до одного режиму дня. Поки ви купаєте або годуєте одного, іншим малюком займається батько.
Вагітність і народження дитини - завжди велике чудо для батьків, а якщо відбувається народження двійні, тоді щастя виходить в два рази більше. Але на плечі мам і тат новонароджених, крім безмежної радості, лягає завдання не з легких - зуміти дати своїм малюкам максимум уваги, турботи, любові і ласки. Їм належить виховати в кожній дитині окрему особистість, але не порушивши при цьому їх унікальних уз. Перед ними дві крихітні людські душі, два абсолютно різних маленьких чоловічка, кожен з яких в майбутньому буде рухатися тільки по своєму життєвому шляху.
Вам знадобиться
  • - увага, любов і терпіння.
Інструкція
1
Не називайте малюків схожими іменами. Найкраще, щоб вони були абсолютно різні за звучанням та вимови. Маленьким дітям дуже важко до цього звикнути, і в більшості випадків вони починають плутатися в своїх іменах.
2
До півтора років малюків можна наряджати в абсолютно однаковий одяг і дарувати однакові іграшки. Це ніяк не відіб'ється на дитячому розвитку. Але, коли діти стануть старше, намагайтеся одягати їх в різний одяг. Це сприятиме їхньому особистому розвитку, так як кожен з них має свій власний характер.
3
Після дев'яти-десяти місяців малюки починають ревнувати маму один до одного. В цей момент намагайтеся приділяти свою увагу кожному окремо.
4
З самого початку привчите малюків до одночасного прийому їжі і обов'язково укладайте їх спати в один і той же час. Розробіть зручний для вас режим дня і строго дотримуйтеся.
5
Чи не мучте себе, купайте малюків в різні дні, це суттєво спростить вам задачу.
6
На прогулянку спочатку одягайте більш спокійного дитини. Він зможе почекати п'ять хвилин, в той час як непосида почне вередувати.
7
По можливості забезпечте кожної дитини особистим простором. У кожного малюка повинен бути свій кут: стіл, стілець, коробка з іграшками, олівці, пластилін, альбоми. Даруйте дітям як особисті, так і загальні іграшки, в які б вони змогли грати спільно.
8
Грайте з дітьми в спільні логічні ігри. Звертайте увагу на те, як вони слухають і запам'ятовують. Гуляйте і проводите більше часу на свіжому повітрі.
9
Намагайтеся звертати увагу на особливості характеру кожної дитини і допомагайте їм усвідомлювати себе особистістю. Пам'ятайте, що кожен малюк індивідуальний. Ставтеся до них як до особистості, що має свої потреби та бажання.
10
Вчіть дітей триматися разом і захищати один одного.
11
Не соромтеся приймати будь-яку допомогу, яку вам пропонують. Адже виховувати двійнят - це не легкий труд!
Корисна порада
Батьки повинні розуміти, що їхні діти - це дві абсолютно різні особистості. У кожного з них свій характер і смаки.