Як проектувати школу.

Безперечно, що батьки, вибираючи школу для своєї дитини, в більшості своїй віддають перевагу довколишнім з будинком навчальним закладам. Але не тільки. Багато хто хоче, щоб якісно поставлений процес навчання в школі поєднувався з гідним зовнішнім антуражем. Шкільне завдання і пришкільний територія повинні бути не тільки красивими і сучасними, але і комфортними, надійними, упорядкованими.
Інструкція
1
Плануйте будівництво школи з урахуванням містобудівних та природно-кліматичних умов. Для середньої смуги оптимальний централізований тип будівель з внутрішніми переходами між окремими приміщеннями. Найбільш зручними для експлуатації визнані одно- і двоповерхові школи, тому що в таких будівлях простіше ізолювати окремі приміщення і вікові групи, а також низька поверховість забезпечує кращий зв'язок з пришкільних ділянкою. Врахуйте, що економічно вигідно будівництво компактних будівель змішаної поверховості при середньої місткості 1400-1700 місць загальноосвітньої школи.
2
При проектуванні шкільної будівлі враховуйте угруповання приміщень. У школі повинні бути класи неповної середньої і середньої школи, загальношкільні навчально-спортивні приміщення, актовий зал для проведення культурно-масової роботи, а також буфет, їдальня, медичний пункт, адміністративно-господарська частина. Близько школи передбачте такі зони: спортивна, навчально-дослідна для суспільно корисних робіт і господарська. Пам'ятайте, що спортивний майданчик не повинна розміщуватися з боку вікон навчальних класів. Так спортивні зони для ігор з м'ячем розміщуйте не ближче 10 метрів від вікон інших приміщень школи або відокремлюйте від них захисними зеленими насадженнями. Господарську зону проектуйте з боку входу в їдальню. До господарській зоні повинен передбачатися в'їзд з вулиці.
3
Обов'язково включіть в ваш проект проїзди та під'їзди для пожежних машин до будівлі, що мають тверде покриття.
4
При розрахунку площі шкільних приміщень керуйтеся будівельними нормами і правилами.
5
Візьміть до уваги, що площа озеленення пришкільної ділянки повинна складати не менше 40-50%. І лише у випадку примикання земельної ділянки школи до лісових масивів площа озеленення ділянки може бути скорочена до 10%, що здійснюється за рахунок виключення зеленої смуги по периметру ділянки, прилеглої до лісу. Ширина прикордонної зеленої смуги ділянки повинна складати не менше 1,5 м, а з боку проїжджої частини - не менше 6 м. Передбачите відведення дощових вод з території земельної ділянки школи.