Як налаштуватися на операцію.

Більшість людей не люблять звертатися до лікарів навіть при виникненні серйозних скарг на стан здоров'я. Тому до моменту відвідування клініки може виявитися, що консервативні методи лікування вже не дадуть бажаного результату, і для кардинального поліпшення стану лікарю доводиться запропонувати пацієнтові виконати ту чи іншу операцію .
Інструкція
1
Поговоріть з лікарем і постарайтеся зрозуміти суть поставленого їм діагнозу, а також можливість прояву у вас тих чи інших наслідків через вашої відмови в проведенні операції. У тому випадку, якщо лікар наполегливо рекомендує виконати планове оперативне втручання, слід точно дізнатися найбільш ймовірний прогноз захворювання. При шансах на одужання за допомогою лікування методами консервативної медицини менше 50% не варто відкладати операцію надовго. Адже операції, що виконуються в плановому порядку, менш небезпечні розвитком можливих ускладнень, ніж екстрені.
2
З'ясуйте можливість альтернативних, нехай і дорогих, методик консервативного лікування.
3
Пройдіть комплексне обстеження стану свого здоров'я та оцініть реально власні матеріальні можливості, це дозволить вибрати метод оперативного лікування. При необхідності операції і можливості вибору її проведення порівняйте і зважте всі позитивні і негативні сторони того чи іншого методу оперативного втручання.
4
При виборі методики слід враховувати те, що виконання хірургічних операцій традиційним способом залишає значного розміру шрами на тілі пацієнта, але вартість підготовчого та реабілітаційного етапу, а також вартість самої операції виявляються набагато меньше.Операціі, виконані на сучасному устаткуванні і з застосуванням новітніх методик, зазвичай вимагають меншого часу і витрат на реабілітацію, але дорогі самі по собі.
5
Постарайтеся переконати себе в тому, що дороги назад вже немає. Уявіть свій стан без проведення оперативного лікування і той стан здорової людини, в якому ви будете перебувати після операції і подальшої реабілітації. Тобто потрібно чітко усвідомити свої перспективи в майбутньому.
6
Почитайте медичну літературу та інші видання, що містять інформацію про пропоновану вам операції. Візьміть до відома, що навіть оперативні втручання на життєво важливих органах в сучасній медицині не вважаються чимось незвичайним.
7
Оберіть клініку з найкращими відгуками пацієнтів (що досить суб'єктивно) або кращими результатами лікування в медичних колах (що більш об'єктивно).
8
Поговоріть з психологом, якщо ви як і раніше не можете придбати правильний настрій на операцію .
9
При проведенні операції в екстреному порядку з'ясуйте у лікаря свій діагноз і не тільки зрозумійте, але й усвідомте те, що самостійне лікування або лікування консервативними методами вже неможливі - існує реальна небезпека для вашого життя.
10
Зрозумійте і те, що ваше власне життя, а також колишня щаслива і спокійна життя близьких вам людей, залежить тільки від того, наскільки швидко буде вироблено оперативне втручання (наприклад, при розвитку гнійних ускладнень слід реально уявити загрозу розвитку сепсису або перитоніту, які складно вилікувати навіть із сучасним рівнем розвитку медицини).