Як зробити воду в акваріумі прозорою. Як зробити щоб в акваріумі вода була блакитна.

Зміст акваріума - процес досить трудомісткий, особливо для початківця заводчика. Основою здоров'я для риб і рослин, що населяють акваріум, є якісна вода. Вона повинна бути прозорою, не мати кольору і запаху, що досягається в результаті спеціальної підготовки рідини.
Інструкція
1
Найголовніше, що повинен знати початківець акваріуміст - риб не можна запускати в акваріум з водопровідної непідготовленою водою. Це може привести до загибелі живих організмів. Щоб риби і рослини прижилися, заздалегідь підготуйте воду , зробіть її прозорою. У новий чистий акваріум налийте воду з-під крана і дайте їй відстоятися 2-3 дні. Як тільки вода втратить запах хлору, вона відстоялася достатньо. Можна закладати грунт і садити рослини.
2
Після укладання грунту вода знову може втратити прозорість, стаючи спочатку блакитний, а потім каламутною. Це частинки грунту, стеблинки і корінці рослин забруднюють воду . Тому садити туди риб поки не можна. Приблизно через годину-півтори грунт осяде, і в акваріум можна буде посадити риб. Якщо ви все-таки сумніваєтеся в якості води, додайте спеціальний засіб для підготовки води (наприклад, "Аквасейф"). Ця суміш зробить воду повністю придатною для проживання риб і охоронить її від розвитку патогенної флори.
3
Після того як риби і рослини оселилися в акваріумі, вода ще 3-4 місяці буде мати блакитний відтінок. І тільки через певний час, коли всі живі організми приживуться остаточно, вода знову набуде безбарвність і прозорість. Це значить, що вода досягла своєї найоптимальнішою стадії, яка у досвідчених акваріумістів називається "старої". У такій воді і тварини, і рослини почуваються комфортно. Риби не хворіють і активно розмножуються, а рослини мають яскравий, насичений колір. Визначити, що вода досягла цієї стадії просто. У темній кімнаті підсвітите передню стінку акваріума настільною лампою. Якщо води не видно, риби як-би парять в повітрі, значить, ви домоглися ідеального стану води.
4
Якщо ваш акваріум оснащений сучасними системами очистки та фільтрації води, то міняти її часто не потрібно. Оновлюйте воду тільки в тому випадку, якщо вода помутніла, з'явилося багато плаваючих у воді частинок водоростей та продуктів життєдіяльності риб. Тоді частина води відливається і додається відповідний обсяг відстояною або підготовленої водопровідної води. Чим частіше змінюється вода в акваріумі, тим менший обсяг необхідно зливати.
5
Якщо системи очищення немає, щоб зробити воду прозорою, доведеться час від часу її міняти. Відливати з акваріума слід не більше 1/4 частини води, замінюючи її відстояною водопровідної. Робити це слід не частіше, ніж раз в 2-3 тижні. Риби дуже важко переживають зміну рідини, тому краще придбайте систему фільтрації. І не забудьте відмити стінки акваріума від нальоту. Саме він може стати основною причиною помутніння води.
Все акваріуми без винятку вимагають очищення води. Справа в тому, що в ній з часом відбувається утворення бруду, слизу і мікроорганізмів. В даний час вирішити дану проблему можна досить просто.
Інструкція
1
У сучасній промисловості є цілий комплекс пристроїв, які допомагають вирішувати подібного роду проблеми. Найчастіше люди використовують очисники, які вбудовуються в аератори і монтуються на дно акваріума. Також існують спеціальні пристрої, які займаються збором відходів з акваріума. Якщо ви початківець акваріуміст, то пам'ятайте, що найкраща форма організації безперебійної життєдіяльності в акваріумі - це поєднання засобів очищення води та ґрунту з закладом живих істот. Саме ці істоти здатні підтримати природний баланс в акваріумі.
2
Врахуйте, акваріум потребує постійного догляду. Стежити за ним потрібно кожен день, а не раз на тиждень. Природно, кожен день не потрібно займатися зміною води. Активні бактерії, які плодяться в воді, а також в грунті, не завжди є зайвими гостями. Найголовніше - це створення природного балансу. Він повинен бути схожий на той, який існує в природних, природних умовах.
3
Не потрібно забувати про те, що практично всі сучасні біологічні фільтри способи створити середовище для виникнення бактерій не тільки в воді акваріума. Щоб вироблялася їх локалізація, в розтрубах фільтра здійснює роботу цілий ряд виробів компаній, які виробляють замкнуті очисні системи для акваріумів. Але навіть вони не зможуть позбавити вас від постійної зміни води та щорічного кип'ятіння грунту. Однак воно дає можливість насолоджуватися спогляданням мешканців акваріума довгі дні.
4
Також ви можете завести звичайних равликів. В народі їх називають «присосками». В результаті, ви можете значно рідше займатися очищенням стекол. Заведіть сомиків. Вони будуть харчуватися водоростями, які утворюються на стінках акваріума. Ці рибки дуже витривалі. Зовнішній вигляд вражає своєю архаїчної вишуканістю.