Як побудувати креслення прямий спідниці.

Моделювання одягу - захоплююче, але важке заняття. Перш, ніж приступати до моделювання або побудови креслень одягу з модних журналів, слід навчитися робити викрійку основи жіночого плаття. Змінюючи її окремі елементи, можна розробляти вироби найрізноманітніших фасонів. Основа спідниці, або пряма спідниця - це одна з деталей основи сукні, двошовних, буває з різною кількістю виточок, залежно від особливостей статури. В даному випадку описана форма з вісьмома витачкамі (на випадок високих стегон або виступаючих сідниць).
Вам знадобиться
  • міліметровий папір,
  • лінійки різної довжини,
  • сантиметрова стрічка,
  • листок для розрахунку формул,
  • олівець.
Інструкція
1
Для побудови креслення прямий спідниці необхідно зняти наступні мірки: Окружність талії (мірка знімається навколо талії); Окружність стегон (знімається по самій опуклій частині сідниць і стегон); Довжина виробу (від талії до передбачуваного низу виробу) .На кресленні будуть використані полуобхват талії і полуобхват стегон. Приступимо до побудови викрійки з розрахунку на наступні мірки: Напівобхват талії (Ст) - 40 смПолуобхват стегон (Сб) - 55 смДліна спідниці (Дю) - 70 смПрібавка на вільне облягання - 1 см
2
Починається креслення з лівого верхнього кута: поставте крапку Т і вниз від неї відкладіть довжину вироби з надбавкою на вільне облягання. Наприкінці відрізка поставте крапку Н. Виходить наступна формула: ТН = Дю + 1 = 70 + 1 = 71смОт точки Т відкладіть вниз 18 см і поставте крапку Б.ТБ = 18 СМОП точок Т, Б і Н відкладіть вправо лінії, перпендикулярні ТН. Це будуть лінії талії, стегон і ніза.От точки Б перпендикуляр складе Сб + надбавка. Наприкінці відрізка поставте крапку Б?: ББ? = Сб + 1 = 55 + 1 = 56 СМОП точки Б? відкладіть вліво половину відрізка ББ? і поставте крапку Б? .Б? Б? = ББ?: 2 = 56: 2 = 28 СМОП точок Б? і Б? проведіть вгору і вниз прямі, паралельні лінії ТН, до перетину з лініями талії і низу і на місцях перетинів поставте точки Т ?, Н ?, Т ?, Н? . Відрізок Т? Н? розділяє переднє і заднє полотнища.
3
Від точки Т? вліво і вправо відкладіть 1/4Сб-Ст і поставте точки Т? і Т ?. Формула наступна: Т? Т? = Т? Т? = 1/4 Сб-Ст = (55-40): 4 = 3,75 смТакім чином, обидва відрізка, зазначені у формулі, будуть однакові і рівні 3, 75 СМОП точок Т? і Т? відкладіть вгору лінії по 1 см, перпендикулярно ТТ ?, поставте точки Т і Т : Т? Т = Т? Т = 1 смТочку Т з'єднайте з точкою Т? плавної увігнутою лінією, аналогічно з'єднайте точку Т з точкою Т. Так ви прорісуете лінію таліі.Точкі Т і Т з'єднайте з точкою Б? плавними опуклими лініями. Так ви отримаєте бічні витачкі.От точки Т? право відкладіть? Т? Т? і поставте крапку Т?: Т? Т? =? Т? Т? = 24,3: 2 = 12,1 СМОП точки Т? вправо і вліво відкладіть по 1 см і поставте точки 1 і 1 ?. Від точки Т? вниз проведіть відрізок 9 см і поставте крапку 9. З'єднайте точки 1, 9, 1? прямими лініями - отримаєте передню витачку.От точки Т? вліво відкладіть 1/3 Т? Т і поставте крапку Т? .Т? Т? = 1/3 Т? Т = 24,3: 3 = 8,1 СМОП точки Т? вліво і вправо відкладіть по 1 см і ставте точки 1 і 1 ?. Від точки Т? вниз, перпендикулярно ТТ? креслимо відрізок 12 см, ставимо крапку 12. З'єднуємо прямими лініями точки 1, 12, 1? - Отримуємо одну із задніх витачек.От точки Т? вліво відкладіть 2/3 Т? Т і поставте Т?: Т? Т? = 2/3 Т? Т = 16,2 СМОП точки Т? вліво і вправо відкладіть по 1,25 см і поставте точки 1,25 і 1,25 ?. Від точки Т? вниз проведіть відрізок 14 см. З'єднайте прямими лініями точки 1,25, 14, 1,25? - Вийшла остання задня витачка.От точки Н? вправо і вліво відкладаємо по 1 см і ставимо точки Н і Н ?, а ці точки з'єднуємо прямими лініями з точкою Б ?. Це прибавка по лінії нижнього краю.
Зверніть увагу
Тільки що куплена тканина не піддавалася волого-тепловій обробці, тому зшите з неї виріб може дати усадку після першого ж прання. Перш ніж переносити викрійку на тканину, замочіть матеріал ненадовго в теплій воді, потім висушіть і проутюжьте.Покупая тканину, беріть з запасом, з розрахунку на усадку.
Корисна порада
Креслення вироби зазвичай робиться на спеціальній міліметровому папері, на ній відзначені сантиметри і міліметри, що значно спрощує відкладання відрізків. Зручно також використовувати лінійки різної довжини (1м і менше).