Як посадити авакадо. оболонка кісточки авокадо.

Купити екзотичний фрукт, приготувати з ним оригінальне блюдо, а з кісточки виростити незвичайне дерево в горщику - таке хобі зараз стає все більш і більш популярним. Якщо ви ще не захопилися нічим подібним, то першим примірником у вашій майбутній колекції домашніх рослин, «отриманих» із зерен тропічних фруктів, з успіхом може стати авокадо ...
Вам знадобиться
  • кісточка авокадо, вата, сірники або зубочистки, стакан, пластмасові горщики, лійка, пульверизатор.
Інструкція
1
прорости зможе тільки кісточка зрілого здорового плоду. Спочатку її слід протягом півгодини вимочувати в гарячій воді, щоб уникнути поразки рослини кореневої гнілью.За цей час можна підготувати суміш для посадки, взявши рівну кількість листової землі, торфу, перегною і річкового піску. Грунт має бути дуже рихлою, відмінно пропускає повітря і воду. Земляну суміш потрібно насипати в пластмасовий горщик діаметром 15 см. Глиняний буде «випускати» назовні необхідну рослині вологу. Дно горщика має добре пропускати воду; крім стандартних отворів слід зробити ще кілька.
2
Перед посадкою з кісточки варто видалити оболонку. Потім зерно авокадо необхідно помістити в землю широкої нижньою стороною на глибину не більше 2-3 см і поставити горщик в тепле світле місце, але не під прямі сонячні промені. Краще розмістити рослину на вікні, що виходить на північну сторону, і притіняти. Грунт у горщику постійно повинна бути вологою, але не занадто мокрою. Рослина треба регулярно поливати, а влітку ще й оприсківать.Раз на місяць грунт у горщику потрібно розпушувати, щоб забезпечити правильну аерацію коріння авокадо.
3
Коли паросток авокадо досягне 30-40 см, його потрібно пересадити в ємність більшого розміру. При цьому рослина може неприродно витягнутися, тому рекомендується періодично робити прищіпку.
Зверніть увагу
Авокадо можна розмножувати і живцями, але це вже не настільки цікаво ...
Корисна порада
Можна проростити кісточку авокадо іншим способом - так званим «відкритим». Для цього з зерна не варто видаляти оболонку. У кісточці авокадо по колу на рівні середини треба обережно просвердлити три маленькі дірочки і вставити з них зубочистки або сірники. Ці тонкі палички стануть опорами, за які зерно буде підвішено в склянку з водою. Рівень води потрібно постійно підтримувати рівно під кісточкою. Коли з'явиться достатня кількість коренів, зерно можна буде посадити. Ще один спосіб - покласти зерно у вологу вату і постійно змочувати її. Коли кісточка розпадається навпіл, її рекомендується саджати в землю.