Як зав'язувати морський вузол.

Вузли, причому не тільки морські, - невід'ємна частина життя будь-якого з нас. Щодня ми стикаємося з в'язанням тих чи інших вузлів, наприклад, коли зав'язуємо шнурки, краватка або пояс. Якщо ми збираємося в дорогу - теж затягуємо вузол на речах, мішках, наметах, риболовецькі снасті, волейбольних сітках і іншому. Виходить, що мотузка є одним з необхідних для нас засобів. І з цієї статті ми дізнаємося, як правильно в'язати з неї морський вузол.
Вам знадобиться
  • Крім мотузки і терпіння, без якого часом не обійтися, вам більше нічого не знадобиться.
Інструкція
1
Потрібно сказати, що кількість існуючих морських вузлів величезне, ось назви лише деяких з них: рифовий, прямий, шкотовий, вибленочний та багато інших. З тих, що були перераховані, молоді моряки тільки починають пізнавати основи справи. Зараз всі способи в'язки морських вузлів у великій кількості представлені в численних програмах, підручниках, плакатах, однак впоратися з ними не так вже просто.Первие два види, наприклад, в'яжуться з двох кінців. Спочатку в'яжеться простий вузол, потім кінець, витягнутий правою рукою, кладеться в ліву, а другий протягується під перший і обтягається. Легко помітити, що даний тип вузла складається з двох простих вузлів, один з яких пов'язаний над іншим.
2
Наступний вузол, про який піде мова, носить назву "Бабин" вузол. У всіх морських підручниках говориться, що даний вид вузла - найбільш ненадійний і небезпечний, і що моряки не повинні в'язати таких вузлів. З чуток, на "Бабиному" вузлі висить ярлик "ганьби" моряків. Але чи так це насправді? Як відомо, цей вузол в'яжеться з двох простих, які зв'язуються послідовно в однакову сторону. По суті, це-просто-напросто невірно зав'язаний рифовий вузол, або, у всякому разі, дуже на це похожій.По правді кажучи, даний вузол дійсно не відрізняється міцністю. Однак развазать його не так-то просто, можливо в цьому і полягає його перевага.
3
Виявляється, у "бабиного" існує і споріднений йому вузол, дуже на нього схожий. Називається він "тещин вузол". Кажуть, він отримав про себе невтішну думку: нібито при тязі за один з кінців обидва вони зісковзують з троса.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kwfpiW2aZg0
Зверніть увагу
Якщо ви взялися в'язати вузол, робіть це з усією уважністю і обережністю, оскільки від міцності пов'язаного морського вузла може залежати часом дуже багато чого.