Як доставити вантаж з Китаю.

Імпорт товарів з Китаю з кожним роком збільшується. Збільшення потоку вантажів в даному напрямку веде до посилення контролю з боку держави. Щоб доставити вантаж з Китаю без проблем, необхідно враховувати всі умови майбутньої процедури ще до укладення контракту.
Вам знадобиться
  • - контракт з постачальником
  • - договір з транспортною компанією
  • - звернення до митного брокера
Інструкція
1
Укладіть торговий контракт з постачальником. Вкажіть в ньому всі основні умови угоди, суму оплати, умови і терміни доставки. Прикладіть до контракту специфікацію з повним найменуванням товарів, його кількістю і ціною кожної позиції. Оформіть у банку паспорт угоди і здійсните оплату вантажу. Укладіть договір з транспортною організацією, яка здійснить доставку вантажу до вашого складу. Заздалегідь обговоріть терміни доставки і забронюйте контейнер або вагон. Представник транспортної компанії зв'яжеться з вашим китайським контрагентом - обов'язково проконтролюйте даний крок. Після того, як ваш вантаж буде готовий і відправлений, починайте підготовку документів для митниці.
2
Пакет документів, який ви повинні надати в митницю, включає наступні позиції: - Контракт і спеціфікація.- Платіжні доручення за фактом оплати вантажу і транспортних послуг (саме на підставі суми цифр в цих документах буде визначатися митна вартість товару). - Інвойс від постачальника, копія пакувального ліста.- Паспорт сделкі.- Технічний опис всіх позицій вантажу (для визначення кодів ТН ЗЕД) - Сертифікат походження товару (надається китайською стороною і носить назву GSP Form A) - Китайська експортна декларація.- Коносамент або транспортна накладна на груз.- Свідоцтво про реєстрацію товарного знака (якщо вантаж має такої) .Всі документи повинні бути переведені на російську мову і завірені дипломованим перекладачем, або в Торгово-промисловій палаті вашого міста.
3
Надайте готовий пакет документів митному брокеру, з яким ваша компанія попередньо уклала договір на обслуговування. Брокер внесе свої корективи і дасть вам час на виправлення помилок. Після вивчення документів брокер визначить розмір мита та інших зборів. Після оплати мита брокер заповнює вантажів ую митну декларацію і подає її в митницю. По прибуттю вантаж розміщується на складі тимчасового зберігання в зоні митного контролю. Інспектор може призначити огляд товару, якщо це буде потрібно. Для цього ви повинні будете розпакувати його і надати зразки товару. Після всіх необхідних процедур митниця приймає рішення про випуск вантажу, і ви зможете забрати його.
Зверніть увагу
Недостовірне декларування товару може розцінюватися як контрабанда, що чревато адміністративної та кримінальної відповідальністю.
Корисна порада
Поставтеся уважно до ціни вантажу. Якщо вона виявиться занадто низькою, митний інспектор проведе коригування вартості. В даному випадку ви будете зобов'язані заплатити різницю між заявленою ціною і певної митною вартістю.