Як солити муксун. Як посолити муксун в домашніх умовах.

Муксун - рибний енергетичний коктейль. Його жирне м'ясо засвоюється організмом людини практично повністю і заряджає його бадьорістю. Арахидоновая кислота, що міститься в муксуна, дозволяє впоратися з високими фізичними навантаженнями. Бром зміцнює нервову систему, а мідь допомагає процесу кровотворення. Мінеральна речовина молібден підтримує в нормі зуби, тому затримує в організмі фтор. Він у свою чергу теж міститься в муксуна, і не дає зубам руйнуватися, а забезпечує профілактику карієсу. Словом, муксун - риба, яку складно замінити. На столі вона займе почесне місце. Страви, приготовані з муксуна, будуть вишуканими і витонченими делікатесами. А солоний муксун стане королем, як під час сімейної вечері, так і на званому обіді.
Вам знадобиться
    • Муксун - 1 кілограм
    • Сіль - 100 грамів
    • Цукор - 1 столова ложка
    • Мелений перець - 2 чайні ложки
    • Кріп - за смаком
Інструкція
1
Насамперед потрібно вибрати рибу для засолювання. Вам пощастило, якщо ви побачили в продажу свіжого муксуна. По-перше, уважно подивіться йому в очі. Вони повинні бути опуклі, світлі і прозорі. Потім ретельно огляньте зябра. Якщо вони червоні, то муксун свіжий. Не купуйте свіжу рибу без голови!
2
Обираєте замороженого муксуна? Правила ті ж: дивимося в очі, заглядаємо під зябра, купуємо рибу тільки у якої «голова на плечах», а крижана скоринка рівна і гладка, не більше двох міліметрів завтовшки. Якщо тушка муксуна втратила форму, деформована і обідрана, значить, її неодноразово розморожували і заморожували знову. Відмовтеся від покупки такої риби.
3
Муксун а обрали. Наберіться терпіння. Найкраще розморожувати рибу в холодильнику. 7-9 годин - і ваш муксун буде готовий до засолюванні.
4
Випатрайте муксуна. Луску не очищують. Сполосніть муксуна в холодній воді, звільнивши рибу від слизу. Насухо витріть рушником.
5
Зважте муксуна. Відповідно до вагою підготуйте інші інгредієнти. Підберіть посуд, в якій буде засолюють риба, вона повинна повністю поміститися в ній.
6
Розріжте муксуна уздовж хребта, розділивши рибу на дві частини. Постарайтеся не пошкодити тонку плівку, що прикриває шар жиру на черевці муксуна.
7
Акуратно вийміть з риби хребет.
8
Половину підготовленої солі висипте на дно посуду. Для засолювання візьміть велику сіль. Сіль повинна видалити з риби вологу. Велика сіль при низькій температурі розчиняється повільно. Їй буде вимагатися волога, яку вона якраз витягне з риби.
9
Покладіть муксуна лускою на сіль.
10
М'ясо муксуна засипте цукром і сіллю, білим або чорним перцем. За смаком можете додати свіжий нарізаний кріп.
11
Закрийте рибу. Якщо у вас кілька тушок муксуна, то першу рибку залиште в розпластаному вигляді, а зверху покладіть м'ясної стороною ще одну тушку.
12
лускатий сторону муксуна засипте залишилася сіллю.
13
Поверх муксуна покладіть вантаж, який би фіксував рибу в нерухомому положенні. Вантаж повинен бути легким, щоб не «вичавити всі соки» з муксуна.
14
Залишаємо муксуна на 24 або 36 годин в прохолодному місці. Час засолювання залежить від величини риби.
15
Через 24 години відваріть картоплю, наріжте муксуна і подавайте до столу.