Як видалити фарбу з одягу. Як видалити пляму фарби з одягу.

Видалити плями фарби з одягу можна за допомогою різних засобів. Але варто пам'ятати, що одні види фарб видаляються тільки розчинниками, а інші - звичайним порошком. Шкода, що відтерти деякі забруднення неможливо, але спробувати позбутися плями все ж варто.
Вам знадобиться
  • - розчинник або бензин;
  • - порошок;
  • - плямовивідник;
  • - відбілювач;
  • - гаряча вода;
  • - тазик.
Інструкція
1
Плями від емалі, лаку або акрилових фарб видаляйте бензином, ацетоном, уайт-спіритом або гасом. Будьте обережні, не проводите обробку розчинниками поблизу відкритого вогню, намагайтеся уникати попадання засобу в очі і не забудьте провітрити приміщення після завершення роботи. Нанесіть розчинник на пляму і почекайте, поки воно трохи отмокнет. Потріть чистою ганчіркою змоченою у використовуваному засобі. Намагайтеся якомога краще відтерти фарбу. Для видалення залишків від пігменту використовуйте відбілювач (на білих речах) або плямовивідник (на кольорових). Потім виперіть річ звичним для вас способом.
2
водоемульсійною та гуашеві фарбу можна спробувати відіпрати. Налийте в таз гарячої води і замочіть річ на кілька годин, не забудьте додати порошок. Після отмоканія обробіть пляма милом і заперіть на руках. Пляма має зникнути, але якщо цього не відбулося, замочіть виріб на добу у воді, але без додавання порошку, інакше колір може зблякнути.
3
Фарбу для фарбування волосся можна прибрати з тканини тільки відразу після потрапляння. Через кілька хвилин зробити це буде вже нереально. Якщо ви ненароком капнули на одяг, якнайшвидше заперіть пляма в теплій воді. Якщо барвник залишився, можете спробувати вивести його, натерши проблемне місце милом. Після чого виперіть річ в мильному розчині.
4
Якщо після прання речі полиняли, не переживайте. Поки вони ще мокрі перепрала їх на більш високій температурі, і від фарби не залишиться і сліду. Якщо це не допомогло, то скористайтеся засобом для виведення плям для кольорових тканин. Розведіть його у воді і замочіть одяг на кілька годин. Але будьте обережні, кожну річ потрібно поміщати в окрему ємність, а не всі полинялі в одну.
5
Якщо плями стійкі і жодне вищеперелічене засіб не допомагає, скористайтеся послугами хімічної чистки. Вам видалять забруднення від фарби, а в крайньому випадку, якщо тканина зблякне, можуть і пофарбувати матеріал, скоригувавши при цьому колір.