Як уберегтися від небезпек на воді.

Через усталеною літньої спеки ми намагаємося проводити якомога більше часу біля водойм. Для того, щоб приємний відпочинок не обернувся трагедією, необхідно дотримуватися загальних правил техніки безпеки на воді .
Інструкція
1
По-перше, купатися можна тільки на обладнаних пляжах в знайомих вам місцях. За територією, прилеглою до пляжу, а також за станом дна зобов'язані стежити фахівці. Купання на пляжі гарантує вам те, що ви не натрапите на гострі камені або корчі, що лежать під водою.
2
По-друге, не пірнайте в невідомих вам місцях. Перед тим, як стрибнути з берега в воду, переконайтесь в тому, що обраний вами ділянку дійсно безпечний. Для цього спочатку увійдіть поступово в воду і обстежте глибину ставка і характер дна. Якщо ви пірнете, не перевіривши це, ви можете отримати серйозні травми, такі як перелом руки, ключиці або хребта.
3
По-третє, ніколи не пірнайте з гребель. Перебіг води на таких ділянках водойми створює підводні воронки, вибратися з яких практично неможливо. Якщо ви все-таки потрапили в неї, наберіть повітря і пливіть вниз, а не вгору. У дна діаметр воронки найбільш вузький, і вибратися з неї буде легше - достатньо просто пересунутися в сторону.
4
По-четверте, не перебуваєте в воді занадто довго. Низька температура води може привести до переохолодження тіла і відома кінцівок. Якщо в цей момент ви знаходитесь далеко від берега, ви можете просто до нього не добратися.
5
По-п'яте, не входьте різко в холодну воду, особливо після довгого перебування на сонці, інакше може відбутися стрибок тиску і навіть зупинка серця.
6
По-шосте, не випливає в фарватер і не наближайтеся до рухомих судам. Вас може зачепити гвинт двигуна або захлеснути хвиля.
7
По-сьоме, чи не пересувайтеся по водоймі на саморобних плавальних засобах: ніхто не може гарантувати їх безпеку.
8
По-восьме, чи не купайтеся в нетверезому вигляді і не влаштовуйте в воді ігор, які пов'язані із захопленнями або затопленням партнерів.
Зверніть увагу
Дотримання культури поведінки на водоймі зможе уберегти вас від нещасних випадків, тому будьте дуже уважні і обережні на воді.