Як зав'язувати пуанти.

Пуанти , або по-іншому балетні туфлі, в тому вигляді, в якому вони продаються в спеціалізованих магазинах, обов'язково викличуть питання у недосвідченого в балеті обивателя: а як же вони тримаються на нозі у балерини, як зав'язують пуанти? Адже ніяких завязочек у них немає!
Інструкція
1
Ніяких завязочек, шнурків або стрічок спочатку у пуантів не буває. Робиться це для того, щоб балерина або костюмер самі пришили до пуантах стрічки потрібного кольору. Їх вибір зазвичай залежить від кольору лосин, в якому балерина виконує той чи інший танець. До них в тон і підбираються стрічки. Нерідко навіть самі пуанти забарвлюються в той же колір, що і лосини, щоб візуально подовжити ногу балерини і щоб різнобарв'я лосин, стрічок і пуантів не відволікало глядача від самого головного його заняття - споглядання краси танцю. Але це стосується виступів на сцені, а для репетицій підходять стрічки будь-яких кольорів.
2
Стрічки до пуантах треба вибирати не тільки за кольором, але і за деякими іншими показниками. По-перше, якість. Переконайтеся, що стрічка щільна і досить міцна. Добре підходять шовкові стрічки. По-друге, ширина. Вона повинна бути 3,5-4 см, не більше і не менше, щоб занадто широка стрічка не сковував рухів, а надмірно вузька не урізалася в ногу.
3
Відріжте від мотка стрічки чотири шматки приблизно по 30 см кожен. Зайві сантиметри потім можна буде зрізати. Кінці стрічки підпалити на вогні, щоб не розпускалися. Візьміть пуант і зігніть у нього задник, як у старого стоптаних тапка. У місця згину пришийте стрічки праворуч і ліворуч.
4
Одягати пуанти можна сидячи або стоячи. Одягніть пуант на ногу. Поставте ногу на мисок. Схрестіть стрічки спереду і обхопіть ними ногу навколо щиколотки. Другий раз перехрестите стрічки ззаду і ведіть стрічки назад вперед. Затягуйте стрічки досить щільно, але не надмірно, щоб вони сильно не врізалися в ногу. Зауважте стрічки потайним вузлом на внутрішній стороні щиколотки і сховайте кінці стрічки, щоб вони не заважали у вас під ногами.
5
Тепер опустіть ногу на п'яту і перевірте, наскільки вам зручно, чи не треба послабити вузол або навпаки підтягти його тугіше. Якщо ви залишилися задоволені результатом, виконайте те ж саме з другим пуанти.