Як виміряти температуру новонародженому.

Температура тіла - один з основних показників життєдіяльності організму, що залежить від багатьох фізіологічних процесів. Новонароджена дитина має не вдосконалену систему терморегуляції і до 3 місяців температура тіла постійно змінюється, чуйно реагуючи на коливання її в приміщенні або на вулиці.
Інструкція
1
Вимірюйте температуру тіла у дитини в стані спокою. Малюк не повинен плакати, перебувати в збудженому стані або бути фізично активний. Якщо він плакав і був перезбуджена, почекайте півгодини і тільки потім вимірюйте температуру .
2
В даний час для вимірювання температури тіла у новонароджених дітей використовують ртутні медичні, електронні термометри або температурний індикатор. Ртутний термометр. Даним пристосуванням температуру визначають тільки в пахвовій (або пахової) западині. Протріть шкіру в складці насухо, т.к. волога охолоджує ртуть. Потім візьміть крихту на руки і помістіть градусник пахву, щоб наконечник повністю розташувався в складці. Притисніть ручку малюка до тіла і зафіксуйте її своєю рукою. Притримуйте термометр, щоб він не випав. Вимірювання за допомогою ртутних градусників проводиться протягом 7-10 хвилин. Після завершення процедури засіб струсіть або потримайте під струменем холодної води.
3
Електронний термометр користується великою популярністю в наш час, т.к. дозволяє визначити температуру більш точно, швидше і безпечніше. Він простий у застосуванні, має цифрову пам'ять, що дозволяє запам'ятати дані декількох вимірювань, і сигнал, що повідомляє про закінчення процедури. Однак, для точного визначення температури в пахвових складках він не підходить, так як для цього необхідний дуже щільний контакт з тілом. Правда останнім часом з'явилися нові термометри з круглими гумовими присосками на кінці. Вони дозволяють виміряти температуру в пахвах і навіть у вусі. Найсучаснішим на сьогодні вважається інфрачервоний безконтактний термометр. Він здатний визначати температуру тіла навіть у сні, не турбуючи при цьому ребенка.Прі вимірі оральної температури помістіть електронний градусник в рот під язик і дочекайтеся звукового сигналу. Середня тривалість процедури становить від декількох секунд до 4 хвилин.Для визначення ректальної температури змастіть наконечник термометра дитячим кремом (можна вазеліном) і покладіть малюка на спинку. Однією рукою підніміть ніжки дитини, а другий акуратно вставте градусник в задній проход.Глубіна введення повинна складати приблизно 2 см. Перед використанням засобу уважно прочитайте інструкцію, т.к. дана глибина може бути різною в залежності від конструкції термометра. Тримайте градусник між вказівним і середнім пальцями, іншими притримуючи сідниці малюка.
4
Температурний індикатор являє собою смужку з чутливими до тепла квадратиками або поділами, що мають цифрові позначки, і міняють колір при зміні температури тіла. Смужку-індикатор прикладіть до чола дитини приблизно на 15 секунд. Існують засоби, які необхідно поміщати під язик. Показання вимірювання можна дізнатися за останнім изменившему колір квадратику і відповідному позначенню на ньому. Подібний метод дає точні свідчення про підвищення температури тільки, якщо вона перевершує 37,5 градусів.
Корисна порада
При вимірюванні температури у дитини враховуйте такі нюанси. В різних ділянках тіла вона різна. У прямій кишці температура тіла вище, ніж в пахвовій западині, приблизно на 1 градус і на 0,5 градусів вище, ніж у роті. Мінімальний розмір температури відзначається пізно вночі і ближче до ранку, максимальний - після обіду і ввечері. Вчіть, що у дитини має бути власний градуснік.Нормальной вважається температура: в пахвовій (пахової) западині - 36,6 градусів, в задньому проході - 37,6, в роті - 37,1 градусів.
Температура тіла - один з найважливіших показників здоров'я крихти. Вона може підвищуватися в період прорізування зубів або при інфекційно-запальних захворюваннях. Однак виміряти температуру маленькому непосиді не так-то просто.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте ртутний термометр, температуру можна виміряти двома способами: в прямій кишці і в пахвовій западині. Перший більш точний, але менш приємний. Другий краще переноситься дитиною, але забирає більше часу. Для вимірювання ректальної температури покладіть немовляти до себе на коліна, введіть йому в задній прохід чистий термометр (на глибину не більше 1,5 см). Через 3-5 хвилин оцініть отриманий результат. Нормою при даному виді виміру вважається температура до 37,5 ° С. Для вимірювання температури в пахвовій западині тримайте дитину в напівлежачому положенні у себе на колінах. Градусник повинен розташовуватися всередині шкірної складки. Щоб він не випав, притримуйте його вільною рукою. Час вимірювання 5-7 хвилин. Норма коливається в межах 36,5-37 ° С.
2
Якщо ви використовуєте електронний термометр, проводите процедуру одним з вищеописаних способів. Єдиною різницею буде час вимірювання. Як правило, електронний термометр показує результат вже через 1-3 хвилини. Після закінчення виміру він подає звуковий сигнал.
3
Термометр-соска дуже зручний для вимірювання температури у немовляти. Протягом 3-5 хвилин можна отримати точний результат без якого-небудь незручності для малюка. Акуратно обполосніть термометр і дайте його дитині під видом пустушки. Нормою вважається значення до 37,3 ° С. Цей спосіб вимірювання не підходить для тих дітей, які ростуть без соски.
4
Інфрачервоний лобовий термометр дозволяє оцінити стан немовляти за лічені секунди. Просто притулите датчик до лоба малюка і дочекайтеся звукового сигналу. Норма коливається в межах 36,5-36,9 ° С.
5
Вушний термометр не менше зручний в зверненні, ніж лобовий. Увімкніть його та введіть в зовнішній слуховий прохід. Уже через секунду на екрані висвітиться результат вимірювання. В нормі вушна температура повинна бути не вище 37 ° С.