Як відкрити оптовий склад. бізнес план оптового складу.

Створення нових складських комплексів - природний крок на шляху до розвитку торговельної або торговельно-виробничої компанії. Мати оптові склади в тих регіонах, де функціонують ваші філії або працюють дилери - зручно і вигідно. Тому якщо вам, як керівнику відкривається де-небудь представництва, керівництво компанії доручить організацію складу - не дивуйтеся.
Вам знадобиться
  • - докладний бізнес-план нового оптового складу;
  • - будівля (яке можна орендувати або побудувати самостійно);
  • - складське обладнання, замовлене відповідно до зробленими розрахунками;
  • - штат співробітників (5-10 чоловік);
  • - пакет дозвільної документації.
Інструкція
1
Зберіть всю інформацію по продажам в даному регіоні, усвідомте собі динаміку їх розвитку. Обов'язково порадьтеся з місцевими дилерами або представниками вашої компанії. Перш, ніж робити хоч якісь кроки по організації складу, складіть бізнес-план з самою докладною фінансовою інформацією.
2
Вирішіть, яке місце розташування для складу буде оптимальним, і лише потім підшукуйте готову будівлю під складський комплекс або землю під його будівництво. Ланцюжок поставок з усіма подробицями повинна бути у вас в голові - тільки тоді ви зможете усвідомити собі стратегічну доцільність того чи іншого місця розташування. Якщо хочете орендувати приміщення, переконайтеся, що воно підходить для пристрою складу того типу, який потрібно вам, тобто оптового терміналу.
3
Удайтеся до послуг консультанта в сфері складської логістики, якщо не є фахівцем самі. Маючи будівля (побудоване або орендоване), почніть роботу з організації складського простору - розділіть його на ділянки (ділянка навантаження-розвантаження, ділянка прийому, ділянка зберігання і ділянка комплектації вантажів). Розрахуйте, яке складське устаткування вам потрібно - для цього використовуйте повну інформацію про асортимент ТМЦ, з яким ви маєте справу, і їх масогабаритними характеристиками.
4
Наберіть команду складських працівників, яких на оптовому складі задіяно не так мало. Втім, головне - знайти начальника складу, який потім буде сам підшукувати людей для подальшої роботи. П'ятеро людей вам знадобиться за найскромнішими підрахунками, іноді складський комплекс обслуговують до десяти чоловік.
Корисна порада
Не ставтеся до складської роботі як до другорядного справі і довіряйте її тільки професіоналам, намагайтеся використовувати всі сучасні методи управління складом (у тому числі WMS-систему) .Под'ездние шляху до вашого оптовому складу повинні бути як можна більш зручні і завжди вільні, тому краще все-таки влаштуйте склад на околиці міста, щоб ваш транспорт не стояв годинами в заторах.
Якщо судити по великій кількості оголошень "оренда складу " або "продаю склад", то користування складом зараз цілком затребувана послуга. Ті, у кого вже є свій бізнес (торгівля або виробництво), можуть відкрити склад для своєї продукції - щоб не купувати чи не орендувати чужі. Якщо ж ви просто думаєте про вигідною бізнес-ідеї, то можна відкрити склад самостійно і здавати його в оренду тим, хто його потребує, оскільки попит на складські послуги є як у столиці, так і в регіонах.
Інструкція
1
У тому випадку, якщо вам потрібен склад для зберігання продукції своєї компанії, найпростіше буде відкрити філію своєї компанії під такий склад. Філія не є юридичною особою, однак має право здійснювати всі або частину функцій юридичної особи, яка його відкриває. Тому перший крок у відкритті складу - реєстрація філії своєї компанії. Процес реєстрації філії нескладний - вносяться зміни до установчих документів юридичної особи, які підтверджують, що компанія має філію за певною адресою. Зміни реєструються в податковій інспекції.
2
Для безпосереднього відкриття складу знадобляться: 1. приміщення (його розмір і вартість оренди або будівництва залежать від того. наскільки великий склад потрібний) .2. обладнання (залежить від продукції, яка буде на ньому зберігатися, тобто це можуть бути холодильники, стелажі і т.д.). 3. персонал складу .Також варто пам'ятати про те, що складське приміщення час від часу потребуватиме ремонту.
3
Якщо склад - новий вид бізнесу для вас, то до описаних вище пунктах важливо додати покупку страхового поліса цивільної відповідальності перед клієнтами. Взагалі в такому випадку важливіше спочатку визначитися з можливими клієнтами, перш ніж відкривати склад. Залежно від того, хто буде вашими ключовими клієнтами, можна буде визначитися з величиною складу , більш вигідним місцем його розташування, необхідним обладнанням.
4
При відкритті складу (особливо як окремого виду бізнесу) слід враховувати, що не варто економити на персоналі складу . Некваліфіковані або ліниві працівники не зможуть належним чином стежити за тим, щоб продукція ваших клієнтів правильно і акуратно зберігалася, вчасно відвантажували і т.д.