Як оформити камін.

В даний час, дуже популярно стало використання камінів для обігріву будинку. Звичайно, можна встановити електричний камін, але живе тепло ні з чим не зрівнятися. Дуже важливим моментом при монтажі каміна є його оформлення. Ідей по дизайну камінів величезна кількість, і який стиль саме підійде, вибирати повинен сам господар.
Вам знадобиться
  • Камін, кахлі, черепашник, туф, колотий мармур, піщаник, натуральний камінь, інструменти для обробки, допомога майстра, фантазія, гіпсокартон.
Інструкція
1
Дуже популярним стилем при обробці каміна є кахель. Він являє собою елементи російської старовини. Відрізняється такий камін порталом, прикрашеним кахлями і облицювальною кахлем.
2
При стильовому напрямку кантрі або рустик, для оформлення порталу необхідно використовувати черепашник, колотий мармур, туф, піщаник або інший природний камінь. Найхарактернішими елементами при дизайні каміна вважається - розташована під топкою ніша для дров, і над топкою масивна балка. Димохід ховається під гіпсокартонний кожух.
3
Якщо оформляти камін в стилі хай-тек, то потрібно використовувати мінімум кольору і не забувати про строгість і лаконічність.
4
Серед усіх стильових напрямів виділяється спосіб оформлення кахлями. Крім естетичних переваг цього стилю існують і практичні. Тепловіддача при такому оформленні набагато переважніше, так як камін повинен нагріватися за санітарними нормами до 70 градусів, а при використанні кахлів температура може підвищуватися до 90 градусів. До того ж, такий камін не доставляє великих незручностей при догляді за ним. Сучасний ринок пропонує не один вид кахлів - теракотові, майолікові, порцелянові та фаянсові.
5
Якщо ж використовувати при обробці каміна фаянс і фарфор, то варто врахувати, що вони виглядають менш ошатно. Їх поверхня гладка, але може декоруватися рельєфним малюнком.
6
Дуже стильним рішенням при дизайні каміна - покриття порталу каміна «царськими» кахлями.
7
Перед тим як приступити до оформлення каміна, необхідно добре продумати стиль, наскільки він вдало впишеться в загальний інтер'єр. Також потрібно пам'ятати про колірні, теплових і естетичних якостях.
Корисна порада
Оформити камін, краще довірити досвідченому майстру, адже при не правильній кладці матеріалу можуть з'явитися тріщини.