Як убезпечити себе при продажі квартири. Як убезпечити себе при купівлі квартири.

Найбільш безпечний спосіб продажу квартири - це довірити продаж і оформлення документів надійному агентству нерухомості. Це гарантуватиме як безпека продажу, так і безпеку покупки. Професіонали займуться оформленням документів і пошуком покупців. Продавець гарантовано отримає гроші і буде захищений від непередбачених ситуацій, які можуть виникнути, якщо квартиру хочуть купити шахраї.
Вам знадобиться
 • -Паспорт всіх учасників угоди
 • -правоустанавлівающіе документи на квартиру
 • -Свідоцтво про власність
 • -виписка з кадастрового паспорта
 • -дозвіл від всіх власників
 • -постанови органів опіки та піклування, якщо серед власників або прописаних є неповнолітні, недієздатні або обмежено здатні особи
 • -довідка про те, що всі виписані
 • -Виписка особового рахунку
 • -Нотаріальне оформлення завдатку
 • -договору купівлі-продажу
 • -одержання всієї суми за квартиру
 • -акт прийому-передачі
 • -квитанція про оплату держмита
 • -регистрация прав власності на покупців
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся продавати квартиру, не звертаючись до посередників, то потрібно знати всі тонкощі оформлення документів, пошуку покупців, а головне передачі грошей за продану квартиру.
2
Щоб оформити документи на продаж квартири , потрібно звернутися в БТІ, викликати технічного співробітника і оновити технічні документи, тому що буде потрібно виписка з кадастрового паспорта. Після того як вам зроблять оновлення, візьміть виписку з кадастрового паспорта для продажу.
3
Також буде потрібно нотаріальний дозвіл від всіх власників на продаж квартири (стаття 244 ЦК РФ) і чоловіка (стаття 256 п. ГК РФ і стаття 34 п.1 СК РФ).
4
Зверніться з усіма власниками до нотаріуса і оформите нотаріальний дозвіл. Якщо в квартирі є неповнолітні, недієздатні або обмежено здатні власники, то про продажу потрібно письмово повідомити органи опіки та піклування, отримати постанову на продаж (стаття 29, 29 ГК РФ). Батьки або законні представники неповнолітніх, недієздатних або обмежено здатних власників повинні дати нотаріальний дозвіл на продаж тільки після отримання постанови від органів опіки та піклування.
5
Випишіть всіх зареєстрованих з житлоплощі і візьміть довідку про те, що всі виписані. Якщо в квартирі прописані неповнолітні, недієздатні або обмежено здатні особи, то повідомите про виписку органи опіки та піклування і отримаєте постанову на дозвіл виписки (стаття 292 гл.18). Якщо цього не зробити, виписку можуть визнати незаконною в судовому порядку і реєстрацію відновлять (стаття 2965, 3075 ЦК України). В цьому випадку покупці можуть подати на вас до суду і визнати угоду купівлі-продажу недійсною через сумнівну чистоти угоди.
6
Після збору всіх документів займіться рекламною компанією про продажу. Для особистої безпеки не вказуйте адресу продаваної квартири , а давайте в рекламі номера телефонів для зв'язку. Призначайте зустріч з покупцями для огляду квартири тоді, коли з вами може перебувати хтось ще. Впускати незнайомих людей під виглядом покупців дуже небезпечно, перебуваючи в квартирі в поодинці.
7
Як тільки покупці знайшлися, відразу беріть завдаток і оформляйте його у нотаріуса. Відповідно до нових правил закону, договір як попередній, так і основний можна укладати в простій письмовій формі. Але при цьому необхідно керуватися статтею 421, 420, 432, 317, 555 ЦК РФ. І якщо ви не особливо розбираєтеся в законах, довірте оформлення договору нотаріусу, який має вищу юридичну освіту і великий досвід.
8
Далі йде оформлення нотаріального договору купівлі-продажу. Відразу після підписання договору беріть за квартиру всю решту суми. Гроші потрібно брати в безготівковій формі в банку, оформляючи переказ з рахунку покупця на ваш рахунок. Якщо ви хочете отримати суму готівкою, то орендуйте банківську комірку, запросіть свідків і при свідках візьміть розрахунок за квартиру, перерахуйте і відразу покладіть на свій рахунок або в банківську комірку. Найбільш небезпечним варіантом при продажу є ситуація коли готівкові грошові кошти отримані і знаходяться на руках у продавця. Або коли документи оформлені, а розрахунок за квартиру не отримана. Тому будьте пильні!
9
Тільки після отримання всієї суми розрахунку оформляйте акт прийому-передачі та реєстрацію прав власності на покупців.